Šest důvodů neúspěchu při tradingu

Šest důvodů neúspěchu při tradingu

| redakce

Jaké nejčastější chyby dělají začínající tradeři? Většinou jde o nepromyšlené a emocemi tažené chování nebo absenci strategie či plánu.

1. Chybějící strategie

Tradeři si často nekladou jasné cíle a neplánují, jak jich dosáhnout. Pokud nemají ponětí o směru, jakým se chtějí vydat, předtím, než vstoupí na trh, jsou odsouzeni k neúspěchu.

2. Netrpělivost

Častou chybou mladých traderů je snaha uspět příliš brzy a rovnou ve velkém. Očekávají, že se výsledky dostaví rychleji, než je v reálu možné. Vede je to k frustraci a upouštění od plánu.

3. Chamtivost

Když se tradeři příliš usilovně soustřeďují na to, aby vydělali velký balík peněz za krátkou dobu, nevěstí to nic dobrého.

4. Bez rozmyslu

Všechny vstupy do obchodů, změny a zavírání pozic by měly být obezřetně plánovány s předstihem. Nahodilé úpravy pozic na základě momentálního rozpoložení vedou k velkým ztrátám.

5. Nerozhodnost

Trader, který není schopen činit klíčová rozhodnutí v obtížných podmínkách, je sám sobě nebezpečý. Některá velká rozhodnutí by měla být součástí plánované strategie, jinak v případě nečekané události budou zbrklá a chybná (správnou volbou je například zamknout ztráty a z pozice co nejrychleji odejít).

6. Roztěkanost

Tradeři, kteří se snaží obchodovat s mnoha instrumenty naráz, přehlédnou tržní příležitosti a signály, které neuniknou těm, kteří své pole působnosti omezí na méně oblastí.

Zdroj: SMB TRAINING

reklama
reklama