5 dividendových ETF s tučnými výnosy

| redakce

Omezování kvantitativního uvolňování Fedu ovlivní výnosy dlouhodobých dluhopisů, krátkodobé úrokové míry ale centrální banka zamýšlí držet ještě nějakou dobu poblíž nuly. Výnosy ze spořicích účtů, termínovaných vkladů a fondů peněžního trhu tak zůstanou zanedbatelné. Jaké alternativy se nabízejí investorům prahnoucím po výnosech?

Protože mnohé z tradičních investičních instrumentů (spolu s většinou dluhopisů) nepřinášejí výnosy, které by porazily inflaci, je potřeba hledat jinde. Investoři v USA volí alternativy jako REIT (trusty investujících do nemovitostí), akcie MLP (master limited partnership je obdoba komanditní společnosti, která je veřejně obchodována na burze) nebo dividendové tituly.

Pro diverzifikaci dividendových akcií je vhodné volit burzovně obchodované fondy (ETF). Využitím široce zaměřených dividendových ETF lze docílit vyšších zisků a rozprostřít sázky i do rizikovějších sektorů s vysokými výnosy.

1. Yorkville High Income MLP ETF (YMLP)

Dividendový výnos: 8,92 %

Je mnoho způsobů, jak získat expozici na MLP. Z 18 různých ETF a ETN ale Yorkville High Income MLP ETF vyplácí nejvíce. Dividendový výnos je hodně vysoký, a to i na poměry běžné v kategorii MLP. Fond jich dociluje sledováním energetických MLP specializujících se na těžbu, rafinérské služby a přepravu ropy. Dále v portfoliu naleznete zasilatelské společnosti a firmy ze sektoru hnojiv.

Podkladové portfolio je tvořeno MLP s nejvyšším dividendovým výnosem podle indexu Solactive High Income MLP Index. Nejvýznamnějšími pozicemi fondu jsou Navios Maritime Partners a Alliance Resource Partners. Tento diverzifikovaný přístup přináší investorům vysoké dividendové výnosy a expozici v mnoha sektorech využívajících daňovou strukturu MLP.

Yorkville High Income MLP ETF
Yorkville High Income MLP ETFZdroj: Bloomberg

2. iShares Mortgage Real Estate Capped (REM)

Dividendový výnos: 15,25 %

REIT jsou mezi investory stále oblíbenější investiční kategorií. Jde o akcie společností, které drží v portfoliu obchodní centra, kancelářské budovy a další nemovitosti. Hypotéční REIT jsou specifickou podskupinou, někdy označovanou jako MREIT. Tyto firmy nevlastní budovy fyzicky, ale investují do hypotéčních aktiv nebo emitují vlastní cenné papíry. Často si peníze vypůjčují a na dluh investují do ostatních hypoték. Jejich struktura je poměrně složitá, ale to nic nemění na skutečnosti, že nabízejí úchvatně vysoké dividendy.

iShares Mortgage Real Estate Capped sleduje 37 MREIT investičních i spekulativních ratingových stupňů. Duální zaměření umožňuje dividendovému ETF nabízet více než 15% dividendový výnos. Přestože exit Fedu vedl k určitým kapitálovým ztrátám pro MREIT, mnozí analytici nyní predikují, že velká část sektoru prošla oddlužováním a přesunula většinu vlastního úvěrování do půjček s pohyblivou úrokovou sazbou. To by měl být solidní základ pro cenu akcie a její obrovský dividendový výnos.

iShares Mortgage Real Estate Capped
iShares Mortgage Real Estate CappedZdroj: Bloomberg
  • 1
  • 2
reklama
reklama