Týden na trzích podle burzovních grafů: Další dny mohou přinést útok na rekordy

| Josef Košťál

Index S&P 500 od propadu o 2,3 % z 3. února vytrvale posiluje a jen třikrát uzavřel s mírnou ztrátou (0,1 %, 0,63 % a 0,19 %). Uplynulý zkrácený obchodní týden index strávil pod silnou rezistencí 1 850 bodů a nakonec mírně ztratil. Rozdíl mezi pátečními cenami je ale pouze 2,5 bodu.

S&P 500

Index je v zóně, která funguje jako magnet. Cenu rychle přitáhne a nechce ji pustit. Na přelomu loňského a letošního roku se index v rozmezí "zdržel" celý měsíc. Pokud se v nejbližší době neobjeví negativní zprávy, je velká šance na překonání rezistence 1 850 s následným rychlým růstem. Klíčovou rezistencí je 1 850 bodů, na opačné straně je klíčovým supportem únorové minimum 1 740.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX v týdnu posílil o 8 %. Zůstává však u horní linie dlouhodobého rozpětí a potvrzuje momentální převahu býků.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Středeční pokles o 0,6 % byl ve čtvrtek po zprávě o silném růstu indexu nákupních manažerů okamžitě anulován, korekce se nekonala. Ukazuje se, že negativní zprávy se vstřebávají bez otřesů (například prodeje starších domů v pátek). To signalizuje silný trh s chutí k dalšímu růstu. Letos je index S&P 500 zatím lehce pod nulou. Výhled do konce dubna je ale pozitivní, poté trhy čeká sezónně příznivá část roku.

reklama
reklama