Komerční banka a ČEZ: České blue chips pohledem technické analýzy

| Martin Krajhanzl

Technická analýza akcií ČEZ a Komerční banky.

ČEZ

525 20denní (exponenciální) klouzavý průměr, 520 50denní (exponenciální) klouzavý průměr, 509 200denní (exponenciální) klouzavý průměr, 500 psychologická úroveň.

Titul se po rally z předchozích dnů dostal až k lokálnímu maximu z konce loňského roku. 20denní klouzavý průměr se vrátil nad 50denní. MACD výrazně rostlo a drží se nad signální linií. Směrem k lokálnímu maximu objemy slábly. RSI se pohybuje kolem hranice pásma překoupenosti.

Technické indikátory jsou celkově spíše pozitivní, ale RSI spolu s blízkým lokálním maximem mohou být důvodem pro vybírání zisků. Pro titul bude v následujících dnech klíčová rezistence okolo 568 Kč za akcii. Vzhledem k téměř překoupenému RSI a nízkým objemům spíše sázíme na vybírání zisků. Svou roli bezesporu budou hrát ve čtvrtek představované výsledky za 4Q2013.

ČEZ - technická analýza
ČEZ - technická analýza

Komerční banka

4 817 historické maximum, 4 522 20denní (exponenciální) klouzavý průměr, 4 418 50denní (exponenciální) klouzavý průměr, 4 170 200denní (exponenciální) klouzavý průměr.

Titul pokračoval v růstu i po překonání horní hrany trendového kanálu a přiblížil se historickému maximu za začátku listopadu 2013. Růst MACD postupně ubírá na intenzitě. Objemy jsou poslední dny spíše podprůměrné. RSI se drží lehce pod hranicí překoupenosti.

Technické indikátory jsou celkově mírně pozitivní, ale na druhou stranu RSI je téměř překoupený a titul je zhruba 2 % od nejbližší rezistence. Pro tento týden očekáváme vývoj okolo současných úrovní. Nemyslíme si, že je titul v současnosti dostatečně "silný", aby prolomil historické maximum okolo 4 820 Kč.

Komerční banka - technická analýza
Komerční banka - technická analýza
reklama
reklama