Tam, kde se Yellenová lišila od Greenspana a Bernankeho, měla pravdu

| redakce

Nová předsedkyně Fedu Janet Yellenová podle vlastních slov hodlá pokračovat v politice svého předchůdce. Americká centrální banka by tak podle předpokladů měla ještě letos ukončit program kvantitativního uvolňování, první zvýšení sazeb se zatím čeká v roce 2015. Diskuzi s investičním bankéřem Ondřejem Jonášem o měnové politice, americké i světové ekonomice a dopadech kroků nejsledovanější centrální banky na finanční trhy jsme sledovali živě.

Přenos z celé akce najdete jako vždy na Twitteru Investičního webu.

Hostem Investičního večera na téma Fedu byl Ondřej Jonáš.

Ondřej Jonáš (zdroj: ČT24)

Ondřej Jonáš (investiční bankéř)

V roce 1968 odešel s rodiči do Londýna, posléze do USA. Vystudoval matematiku na Harvardu, kde později i přednášel, stejně jako na další prestižní univerzitě v Princetonu. V roce 1983 získal titul Ph.D. v oboru teorie pravděpodobnosti a statistiky. V letech 1984 až 1988 pracoval pro Goldman Sachs, poté do roku 1992 pro investiční banku Salomon Brothers. Je spoluzakladatelem investiční banky JFC. Přes dvacet let vymýšlel na Wall Street a v londýnské City nové finanční produkty.

Investiční večer o Fedu se konal 4. března od 17.00 na půdě Bankovního institutu (Nárožní 2600/9, Praha 5 - Stodůlky; možnost zaparkovat u nedalekého nákupního centra). Registrovat na tento i další Investiční večery jste se mohli zdarma na adrese info@investicniweb.cz (v momentu odeslání e-mailu je registrace hotová, upozornění by přišlo jen v případě, že by hrozilo překročení kapacity).

Program Investičních večerů v únoru a březnu najdete ZDE.


Investiční web vám nabízí jedinečnou možnost probrat s předními experty z domova i ze zahraničí nejžhavější témata ze světa ekonomiky, byznysu a financí. Moderace se ujmou Roman Chlupatý a Petr Novotný, kteří jsou podepsáni i pod úspěšným cyklem Investičních fór.

Investiční večery se konají v komorním prostředí, které zvýrazňuje možnost zúčastnit se debaty. V jejich průběhu vznikají videa, která se následně objevují na Investičním webu. Pokud byste se chtěli večerů zúčastnit, napište nám na info@investicniweb.cz.

Nejen názory expertů z Investičních večerů můžete sledovat na Twitteru Investičního webu.

reklama
reklama