Rady pro pokerové mistry, které by měly zajímat i drobné investory

| redakce

Poker. Pro někoho tato celosvětově populární hra představuje vzrušující zábavu a určitý druh relaxace, pro jiného se dokonce stala zdrojem obživy. Mnoho nadšených začátečníků se bohužel bez tréninku pouští do pokerových turnajů a slepě odevzdává své žetony a finance zkušenějším protihráčům. Tomu lze předcházet tím, že se naučí pokerovým základům. Ty nováčkům pomohou se rychle zorientovat a stát se úspěšnými hráči. Co vše musíte vědět o pokeru, než ho začnete hrát, abyste si ho vychutnali a stali se kvalitními hráči?

Zdokonalte znalosti techniky hry, zrychlete rozhodování

V současnosti se poker považuje nejen za hru, ale i za sport. Jako v každé sportovní disciplíně je tedy zapotřebí cvičit, trénovat a studovat. V první řadě je nutné se naučit správnou techniku hry. Zatímco například golfový hráč trénuje švih a techniku úderu, pokerový hráč musí zlepšit dovednost rozhodování. Hráči si musejí být jisti, že všechna rozhodnutí důkladně promysleli, a to včetně těch, která jsou standardní a automatická.

Kromě toho jsou klíčem k úspěchu další dovednosti. Nejlepší pokeroví hráči musejí například perfektně ovládat teorii hry nebo matematické zákonitosti pravděpodobnosti. Také by měli mít výbornou paměť, chladný úsudek, trpělivost a rychlé analytické myšlení.

Psychologie investování, davové chování, neochota přiznat si prohru, neochota realizovat zisk – to vše a mnoho dalšího patří k investování. Trpělivost je chloubou i nadějí dlouhodobých investorů, úsudek a schopnost analýzy potřebují na trhu úplně všichni.

Naučte se ovládat pokerový jazyk

Pokeroví začátečníci by se rozhodně měli naučit specifický slovník. Ten se řadí mezi základní pilíře hry a je pro všechny herní varianty pokeru společný. Pokerová terminologie funguje na několika anglických pojmech, bez kterých se žádná hra neobejde.

Zkuste se začíst do diskuzních fór na investičních a ekonomických serverech. Bez základních pojmů nevíte, která bije.

Zažijte si herní pravidla

Poker je hra nabízející velkou herní rozmanitost podtrženou jednoduchými pravidly. Přestože existují desítky různých variací pokeru, pravidla jsou téměř totožná.

Jako vystřižené z učebnice investování. Pravidel tradingu i dlouhodobého investování byly sepsány dlouhé seznamy, většinou si ale vystačíte s několika základními a jednoduchými.

Hrajte pouze silné karty

První kroky nejsou nikdy lehké, což platí i v pokeru. Aby se v něm začátečníci rychleji zorientovali, mohou využít ověřených tipů, které mohou zlepšit jejich pokerový výkon a zvýšit zisk. Zásadní rada, kterou by se měli všichni začínající hráči řídit, je držet se pouze nejlepších kombinací vysokých párů. Ty představuje eso s další obrázkovou kartou. Také by měli hrát pouze osvědčené karty, u nichž se jednoduše rozhodnou, zda pokračovat do konce, nebo okamžitě složit. Ačkoli může tato taktika vypadat nudně, je to nejjednodušší způsob, jak vyhrávat poty a udržet se ve hře. Pro začátečníky je také vhodné, aby své pokerové schopnosti nejprve trénovali v on-line turnajích, které lze hrát v klidném domácím prostředí. Díky této formě hry se lidé naučí poker rychleji než v živém turnaji, a také si snadněji zažijí základní úkony.

Investor si přeloží: Nezačínat spekulacemi, ale pomalu a jistě – ať už s ověřenými dividendovými large caps, nebo s indexovými a klasickými podílovými fondy. Postupně přimíchávat rizikovější sázky, které na druhé straně mohou vyvážit "bezpečnostní pásy", například v podobě konzervativních dluhopisů. Možnost vyzkoušet si nanečisto (i v on-line prostředí), jak by vám investování šlo, také není problém.


Šéfredaktor Investičního webu s jednou z našich nejuznávanějších modelek byli spolu před časem na Primě v kasinu. Nechali si ale poradit, i pokud jde o podílové fondy.

05 from Petr Novotný on Vimeo.

reklama
reklama