Tři firmy, které již dlouhá léta dělají radost investorům svými dividendami

| redakce

Držíte dividendové akcie jen kvůli tučným výplatám a klepete se strachy, že přijdou horší časy? U řady společností k tomu během krize došlo - dividendy omezily, nebo v nejhorším případě pozastavily.

Při vybírání vhodných kandidátů je vždy přínosné důkladně si projít historii dividendových výplat. Zde jsou tři firmy, jejichž dividendová politika se zdá být neotřesitelná.

WGL Holdings

Diverzifikovaná energetická sázka. Firma je rozdělena do čtyř segmentů, z nichž dva jsou regulované síťové služby v oblasti zemního plynu, které představují 82 % celkových aktiv společnosti. Prodávají a dodávají zemní plyn dvěma milionům zákazníků ve Washingtonu DC a Virginii.

Další segment byznysu zahrnuje maloobchod s energiemi. Soupeří s konkurenčními regulovanými poskytovateli a dalšími třetími stranami a dodává zemní plyn a elektřinu do Marylandu, Virginie, Delaware, Pensylvánie a DC. Nejatraktivnějším byznysem WGL je prodej energetických kreditů a emisních povolenek.

Společnost má za sebou dlouhou historii a vyplácí dividendy 37 let. V současnosti je výnos zhruba 4,3 % ročně.

WGL Holdings
WGL HoldingsZdroj: Bloomberg

Old Republic International

Tato pojišťovna byla založena v roce 1887. Nabízí řadu produktů s vysokou marží. Společnost je diverzifikovaná, kromě běžného pojištění zajišťuje i méně obvyklá rizika. A fakt, že některé z produktů nabízí už celé století, možná vysvětluje, proč dividendu vyplácí už 32 let.

Old Republic
Old RepublicZdroj: Bloomberg

Vectren Corporation

Další energetická sázka diverzifikovaná do čtyř segmentů. Firma má přes půl milionu zákazníků a dodává zemní plyn do Indiany, vlastní uhelné doly a prodává uhlí. Působí také v segmentu infrastruktury, kde staví a opravuje plynovody. Zaměřuje se i na tradiční byznys, kde investuje do různých energetických příležitostí. Trochu rizikovější je na firmě to, že v dividendách vyplácí téměř celé volné cash flow. Její historie výplat dividend ale trvá 54 let.

Vectren
VectrenZdroj: Bloomberg

Zdroj: InvestorPlace.com

reklama
reklama