Komerční banka a ČEZ: České blue chips pohledem technické analýzy

| Martin Krajhanzl

Technická analýza cen akcií ČEZ a Komerční banky.

ČEZ

535 20denní klouzavý průměr, 521 50denní klouzavý průměr, 507 200denní klouzavý průměr, 500 psychologická úroveň.

Titul se sice přehoupl přes 50denní klouzavý průměr, ale aktuální slabost odráží vývoj vůči 20dennímu klouzavému průměru (červená linie). MACD pokračuje v pozvolném poklesu a nadále se drží pod signální linií. Poslední dny byly objemy podprůměrné. RSI se pohybuje kolem 50bodové hranice.

Technické indikátory jsou celkově spíše negativní. Očekáváme, že akcie ČEZ tento týden opět otestují 50denní klouzavý průměr (zelená křivka, aktuálně 521 Kč za akcii).

ČEZ - technická analýza
ČEZ - technická analýza

Komerční banka

4 817 historické maximum, 4 688 20denní klouzavý průměr, 4 504 50denní klouzavý průměr, 4 219 200denní klouzavý průměr.

Titul opět neúspěšně otestoval historické maximum okolo 4 820 Kč za akcii. Hlavní klouzavé průměry rostou v býčí formaci, to je podpůrný argument pro aktuální růstovou tendenci. MACD spadlo pod signální linii a vydalo prodejní signál. Poslední denní objemy obchodů byly podprůměrné. RSI postupně klesá směrem k 50bodové hranici.

Technické indikátory jsou celkově mírně negativní. Očekáváme, že pokles bude pokračovat i tento týden. Z tohoto pohledu bude důležité případné testování úrovně 4 630 Kč, které napoví směr dalšího vývoje. Při jejím odolání se lze do konce měsíce dočkat opětovného testování historického maxima.

Komerční banka - technická analýza
Komerční banka - technická analýza
reklama
reklama