Důvody pro další růst cen akcií

| redakce

Pětiletý býčí trh kreslí části investorů vrásky na čelo. Brian Belski z BMO ale upozorňuje na to, že pět let není pro býká žádný věk. Růst cen podle něj může pokračovat z několika příčin.

Délka býčího trhu

Část investorů považuje uplynulé 5leté růstové období za příliš dlouhé a stabilní. "3 z 10 posledních býčích trhů ovšem trvaly déle než 5 let," upozorňuje Belski.

Ocenění a zisky

Současné ocenění amerických akcií je podle stratéga z BMO Capital Markets jen mírně vyšší, než je dlouhodobý průměr. Výhled ziskovosti firem v delším období se navíc začíná zlepšovat.

Firemní výhledy

Zatímco na úrovni samotných zisků je řada společností opatrná, dividendy rostou jako z vody. "To dokazuje, že firmy ve svých dlouhodobějších plánech počítají s tím, že budou prosperovat," míní Belski.

Statistiky z trhu

"Defenzivní tituly dosud táhly celou burzu výše, lze ovšem říci, že růstových titulů je stále celá řada," pokračuje Belski.

Aktivita fondů

"Podílové fondy se teprve postupně zapojují do akciové rally, v širším měřítku několika desítek let jsou ovšem jejich nákupy stále hluboce podprůměrné," říká Belski.

Zdroj: BMO Capital Markets

reklama
reklama