Seznamte se s Kateřinou Zychovou, nejcharismatičtější portfoliomanažerkou v Česku

Seznamte se s Kateřinou Zychovou, nejcharismatičtější portfoliomanažerkou v Česku

| Petr Novotný

Jdete po rovině, ale najednou musíte vyšlapat na Mount Everest. Když to člověk zvládne a sejde dolů, má dostatek kyslíku, aby uspěl. Takovou profesní lekci dostala na Wall Street a v londýnské City rodilá Ostravanka a zakladatelka úspěšného hedgeového fondu Verdi Capital Kateřina Zychová. Letos se obává nevyzpytatelné makroekonomické a geopolitické situace, v portfoliu dává prostor individuálním firmám a pozastavuje se nad tím, že ČNB dopustila podvody v kampeličkách.

Část kariéry jsi strávila v investiční bance, která je pro hodně lidí symbolem chamtivosti na Wall Street – v Goldman Sachs. Investoři po celém světě jí ale stále pozorně naslouchají a patří mezi top investiční banky na světě.

Svoji kariéru jsem začala v rámci internshipu v JPMorgan, v Goldman Sachs jsem svou zaměstnaneckou kariéru završila. Ve srovnání se všemi dalšími bankami, kde jsem pracovala, je to banka, která je silně meritokraticky řízena (vše je založeno na zásluhách a výkonnosti). Švýcarské banky jako UBS nebo Credit Suisse jsou volněji řízené, není tam tolik agresivity a důrazu na výkon. Goldman Sachs je podle mě pro zaměstnance jedna z nejnáročnějších.

Jak si to mám představit?

Kontrolní a oznamovací systémy jsou nastaveny tak, aby tam z lidí dostali maximum. Vše začíná nesmírně náročným výběrem lidí. Nováčky v Goldman Sachs čeká například dvoudenní testování, kde ho pozorují, jak se chová a jak reaguje na kritické situace. Součástí jsou i náročné psychologické testy. Pamatuji si na školení, jak se máme jako zaměstnanci Goldman Sachs chovat na veřejnosti, třeba v letadle. GS prostě chce, aby ji zaměstnanci dobře reprezentovali.

To už se skoro takový kult. A je pravda, že Goldman Sachs platí své lidi v rámci investičního bankovnictví nejlépe?

Asi ano. O tom, kolik nakonec člověk dostane zaplaceno na bonusech, rozhoduje třeba až padesát lidí, kteří na vás píší posudky. Reward curve je ale pro lidi, kteří tvrdě pracují, nastavena velice motivačně. Goldman Sachs také velmi pozorně sleduje společenské a demografické trendy. Začne nabírat například více Asiatů a do řídících funkcí obsazuje více žen.

Co ti Goldman Sachs a práce na Wall Street daly?

Byla jsem ze začátku taková trénovaná opice. Dril je tam jako na vojně a všichni okolo vás jsou mazáci. Když ale člověk ukáže, že to zvládá, je cesta otevřená rychlému kariérnímu růstu, včetně velmi slušného platu, který se může třeba každý rok až zdvojnásobit. Proto do toho lidi jdou, prostě zatnou zuby na rok nebo dva, načež se jim otevírají možnosti jako nikdy dříve.

Goldman Sachs je firmou, kde by si snad každý student financí rád zkusil alespoň zmíněný internship. Nedávno se v jiné bance v londýnské City jeden student přepracoval a zemřel. Je to fakt tak náročné i pro studenty?

Každému to doporučuji, člověk dostane super training. Vidí okolo sebe a sleduje, jak fungují úspěšní manažeři. Člověk je najednou přetažen ze studentského prostředí někam úplně jinam. Je to, jako když jdete po rovině, ale najednou musíte vyšlapat na Mount Everest. Když to člověk zvládne a sejde dolů, má dostatek kyslíku, aby uspěl.

Uzavřeme téma Goldman Sachs v Dánsku, kde byly na konci loňského roku protesty proti jejímu podnikání v zemi. Co si o tom myslíš?

Já se jim moc nedivím, Goldmani byli jednou ze "zlých bank". Když si člověk přečte třeba knížku BIG SHORT, co se stalo při lehmanovské krizi, vidí, jak bylo vše postaveno na hlavu. Banky vyloženě okrádaly klienty. Prodávaly lidem bezcenné papíry. Je smutné, že tyto banky nakonec zachránili daňoví poplatníci, kterým tyto banky strukturované produkty prodávaly.

Pracovala jsi ve dvou největších finančních centrech světa, Wall Street a City. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Londýnská City je Evropa. Je tam silný kulturní aspekt, pracují tam Španělé, Francouzi, Italové a dnes východoevropané a je to daleko příjemnější a kulturnější prostředí. Italové jdou na kávu a prostě se nepracuje. Tohle je pro Američany na Wall Street nepředstavitelné. Vše se točí okolo performance. Když člověk pracuje na dealingu, tak tam i jí, žádné obědy mimo neexistují. Dovolená je až poloviční oproti Evropě. Wall Street je daleko tvrdší a je tam daleko větší konkurence. Na Američany je větší tlak, aby brzy pracovali, třeba kvůli dluhům za studia. V 21 letech po bakalářském studiu už pracují, Evropané se ve finančních institucích objevují až zhruba ve 25 letech.

reklama
reklama