Vyvolávači tržních bouří opět na scéně

Vyvolávači tržních bouří opět na scéně

| redakce

Rizika ve světě neubývá, spíše naopak. Známé osobnosti světa financí zhoršují své už tak pesimistické tržní předpovědi, v nichž varovali například před 87% rizikem krachu. Největší obavy mají z procesu tištění peněz ze strany Fedu, který může vést k bublině na rizikových aktivech, a dále z vývoje na dluhopisovém trhu, kde se může obracet dlouhodobý býčí trend.

Gary Shilling: Propad S&P 500 a světová recese

Vzhledem ke světové recesi, která stlačí korporátní výnosy i ziskové marže a povede k ztrátám v jiných měnách kvůli silnému dolaru, vidí Shilling provozní zisk S&P 500 čtvrtinu pod konsenzem Wall Street. Valuace podle něj spadnou na úroveň dna medvědího trhu kolem P/E 10. Indexu amerických akcií S&P 500 předpovídá propad k hladině 800 bodů.

Bill Gross: Úvěrová supernova v nebezpečné blízkosti

PIMCO má v ohrožení 2 biliony USD, pokud levné peníze Fedu způsobí explozi a srazí ekonomiku na kolena. "Investičnímu bankovnictví, které ještě před deseti lety podporovalo rozvoj malých podniků, nyní dominuje páková spekulace a Ponziho schéma," obává se slavný dluhopisový investor.

Nouriel Roubini: Přijde světový kolaps, připravte se na dokonalou bouři

Roubini varuje, že dříve či později čeká svět další nepříjemný boj s dluhy. Stačí málo, aby se růst světové ekonomiky zastavil a popostrčil ji do recese.

InvestmentNews: Krach na dluhopisovém trhu se blíží. Bomba tiká

Titulní strana InvestmentNews byla nepřehlédnutelná. 90 tisíc čtenářů (poradců) jejich předpovědím důvěřuje. Miliony investorů nemají představu o tom, co se na trhu chystá.

Gary Shilling: Velký šok způsobí nový krach

Dlouhodobý přispěvatel magazínu Forbes varoval před rally akcií po celém světě, která není podpořena růstem reálné ekonomiky. Honba za výnosy v prostředí nízkých úrokových sazeb navozuje dojem zvětšující se bubliny. Shilling varuje před blížící se černou labutí a velkým šokem.

David Stockman: Pryč z trhu, ukryjte se do hotovosti

"Zastavte Fed v mikromanagementu ekonomiky," hlásal Stockman v březnu. "Už žádné levné peníze, zpětné odkupy na dluh a investování do private equity. Obnovte původní misi Fedu - poskytovat likviditu v dobách krize."

Charlie Ellis: Rada dlouhodobým investorům? Ruce pryč od dluhopisů

Dlouhodobým investorům radí nevlastnit dluhopisy. A pokud je mají, rychle se jich zbavit.

Jeffrey Gundlach: Čeká nás ještě horší krize

"Nevyhnutelná třetí fáze krize, jejíž dopady v mnohém předstihnou krizi z roku 2008, teprve přijde," věří investiční guru. Nakupuje pevná aktiva a sedí na hotovosti. Čeká na příležitosti k nákupům při výprodejových cenách.

Gary Shilling: Růst amerického HDP klesne k nule

Shilling předpovídá dalších osm let pomalého reálného růstu kolem 2 %. Navíc věští 9 megatrendů, které během další generace zpomalí růst k nule.

Stratég Société Générale: Bublina beze jména poblíž prasknutí

"Jsme lapeni v prostředí čtvrté megabubliny přikrmované Fedem od doby rozmachu konzervativní ekonomiky. Bublina, která je zatím beze jména, se nafukuje, stejně jako asijská krize, dot.com nebo nemovitostní bublina."

Peter Schiff: Dvojnásobně katastrofické predikce

Peter Schiff, šéf Euro Pacific Capital a autor The Real Crash: America's Coming Bankruptcy, neupustil od svých katastrofických predikcí. "Jsem si jistý, že krize, která se na nás chystá, bude mnohem horší než ta v roce 2008," věří.

Rada guvernérů Fedu: Neudržitelná bublina na akciích a dluhopisech

Členové rady Fedu vyjádřili silné obavy ohledně politiky nízkých úrokových sazeb a programu nákupů dluhopisů, které by podle nich mohly nastartovat neřízenou inflaci a neudržitelnou bublinu.

Terry Burnham: Plazí mozky, popírání, devastující pokles

Bývalý hedgeový portfoliomanažer a autor Mean Markets and Lizard Brains předpovídá pád indexu Dow na 5 tisíc poté, co dosáhne úrovně 20 tisíc bodů.

Robert Shiller: Bubliny stále dokola. Iracionální nadšení je zpátky

Miliony investorů hledají v "novějším novém normálu" něco lepšího než současnou nejistotu. V loňském červencovém Bubbles Forever Shiller varoval, že se iracionální nadšení do USA vrátilo.

Zdroj: MarketWatch

reklama
reklama