8 akciových sázek pro hodnotové investory

| redakce

Jsou ještě na trhu po pěti letech býčího závodu zajímavé příležitosti? Ano! Osm tipů nabízí Josh Strauss ze společnosti Pekin Singer Strauss, který zároveň vede fond Appleseed, který například v krizovém roce 2008 ztratil jen 18 %, zatímco index S&P 500 odepsal celých 38 %. Dlouhodobě se mu daří se svým fondem překonávat také světový benchmark MSCI World.

Teva Pharmaceuticals

Izraelská společnost je největším světovým výrobcem generik, ale má i vlastní patenty. Cenu akcie srazily obavy z vypršení ochrany léku Copaxone, ocenění je proto velice atraktivní.

Teva Pharmaceuticals
Zdroj: Google

Titan International

Výrobce zemědělského vybavení, například kol a pneumatik pro traktory. Akcie byly negativně ovlivněny poklesem ceny kukuřice, která vyvolala tlak na zákazníky firmy, tedy farmáře. Wall Street je ale podle Strausse příliš pesimistická, akcie se obchodují na 6násobku EBITDA.

Titan International
Zdroj: Google

FTD

Objednávky květin přes internet jsou populární. Akcie se na konci loňského roku oddělila od mateřské United Online a trh ji zatím přehlíží.

FTD Companies
Zdroj: Yahoo!

John B. Sanfilippo & Son

Akcie výrobce populárních Fisher Nuts se i přes růst ceny v posledních měsících stále obchodují jen za zhruba 11násobek očekávaných zisků.

John B. Sanfilippo & Son
Zdroj: Google
  • 1
  • 2
reklama
reklama