Investoři čekají, co bude. Býčí sentiment prudce klesá, ale pesimistů nepřibývá

| redakce

Velká část dosavadních býků nově zaujímá neutrální postoj k dalšímu dění na akciovém trhu, medvědů tak v posledním týdnu přibylo minimálně. Vzhledem k tomu, co všechno se děje (mimo jiné Krym, zpomalení Číny a její úvěrová bublina), to vlastně není tak špatné. Aby ale individuální investoři jen nebyli "pozadu" za profíky.

Podíl býků se přiblížil letošnímu minimu. Pokles je typický pro období, kdy se akciím nedaří. Medvědů ale přibylo jen kosmeticky.

Býčí a medvědí sentiment mezi americkými individuálními investory (týden do 27. března 2014)
Býčí a medvědí sentiment mezi americkými individuálními investory (týden do 27. března 2014)Zdroj: Bespoke Investment Group

Velké banky, které na trhu mají důležité slovo, před pár týdny byly extrémně SHORT (více zde: Věříte těm, kdo na trhu rozhodují? Akcie jsou zralé na pokles ). Jde nyní na trhu o pro současný býčí trh typický drobný pokles, který již velcí hráči využívají k nákupům? Ukáží příští dny a týdny, technicky má ale index S&P 500 za sebou tento týden neúspěšný pokus o překonání historického maxima, což část analytiků považuje za znamení krátkodobě vyčerpaného růstového momenta.

S&P 500
Zdroj: Google
reklama
reklama