Hillary Clintonová jako prezidentka: Příští velká zpráva pro akcie?

| redakce

Bývalá první dáma, senátorka a ministryně zahraničních věcí Spojených států má podle politologů solidní šanci stát se první prezidentkou země v historii. Pokud se tedy rozhodne kandidovat. Volby jsou za dva a půl roku.

Jedním z těch, kdo věří ve volební potenciál kdysi nejznámější podvedené manželky v USA, je Greg Valliere ze společnosti Potomac Research. Ta se zabývá analýzami politického dění ve Washingtonu a jejich zprostředkováním institucionálním a soukromým (private equity) investorům.

"Hillary Clintonová jako prezidentka by mohla být fantastickou zprávou pro americké akcie," tvrdí Valliere. V době, kdy republikáni stále nenašli pevnou půdu pod nohama a nadále nedokáží oslovit demograficky významné skupiny, jako jsou mladí lidé nebo Hispánci, mohou šance demokratické političky být vysoké.

"Co by zvolení Clintonové případně znamenalo pro akciový trh?" ptá se Valliere. "Naposledy, když tato země měla pragmatického demokratického prezidenta nakloněného Wall Street, který čelil republikánské většině v Kongresu, akciový trh narostl o více než 200 % za 8 let, roční růst HDP se pohyboval okolo 3,8 % a míra nezaměstnanosti klesla na 4,2 %."

Ano, Valliere má na mysli dvě volební období Billa Clintona, manžela Hillary Clintonové. Ačkoli se některé fundamenty americké ekonomiky nenávratně změnily a spotřebitelé mají v neblahé paměti hned dvě významné tržní bubliny, názor je to jistě zajímavý. Wall Street by mohla fandit Hillary.

Americké akcie během prezidentských období Billa Clintona
Zdroj: Google
reklama
reklama