Komerční banka a ČEZ: České blue chips pohledem technické analýzy

| Martin Krajhanzl

Technická analýza cen akcií ČEZ a Komerční banky.

ČEZ

529 20denní klouzavý průměr, 520 50denní klouzavý průměr, 508 200denní klouzavý průměr, 500 psychologická úroveň.

Titul v posledních dnech ostře korigoval a podporu našel až na 200denním klouzavém průměru. MACD minulý týden poklesem pod signální linii vydalo prodejní signál. Poslední dny byly objemy podprůměrné. RSI se pohybuje kolem 50bodové hranice.

Technické indikátory jsou celkově spíše negativní. Mezi 500 a 520 Kč jsou 3 důležité úrovně podpory, z čehož jako nejvýznamnější vidíme 200denní klouzavý průměr (fialová křivka). V základním scénáři připouštíme, že ho titul opět otestuje, pravděpodobně se ale udrží nad ním.

ČEZ - technická analýza
ČEZ - technická analýza

Komerční banka

4 817 historické maximum, 4 600 20denní klouzavý průměr, 4 459 50denní klouzavý průměr, 4 194 200denní klouzavý průměr.

Titul neúspěšně otestoval historické maximum okolo 4 820 Kč za akcii. Hlavní klouzavé průměry rostou v býčí formaci, což je podpůrný argument pro aktuální růstovou tendenci. MACD se drží nad signální linií už jen těsně. Při poklesu pod ni hrozí prodejní signál.

Testování historického maxima proběhlo při nadprůměrných objemech, což zesiluje význam neúspěšného průniku. RSI se drží uprostřed pozitivního pásma. Technické indikátory jsou celkově neutrální. Prodejní signál na MACD by situaci však mohl zhoršit. Pro tento týden očekáváme vývoj okolo současných úrovní. Je možné další otestování historického maxima okolo 4 820 Kč, ale spíše sázíme na to, že bude opět neúspěšné.

Komerční banka - technická analýza
Komerční banka - technická analýza
reklama
reklama