Komodity: Krátkodobá spekulace je o vývoji na Ukrajině, dlouhodobě pohánějí ceny Čína a USA

| redakce

Dalším ze série Investičních večerů se věnoval komoditám. Cena zlata se po propadu z loňského roku vydala v roce 2014 vzhůru. Bude její růst pokračovat? A jak budou reagovat ceny ropy na geopolitickou situaci? A co další komodity? Témata pro analytičku ze společnosti BOSSA Michalu Moravcovou a analytika z Colossea Víta Jedličku.

Investiční večer o komoditách se konal v úterý 11. března od 17.00 na půdě Bankovního institutu (Nárožní 2600/9, Praha 5 - Stodůlky; možnost zaparkovat u nedalekého nákupního centra). Registrovat na tento i další Investiční večery jste se mohli zdarma na adrese info@investicniweb.cz (v momentu odeslání e-mailu je registrace hotová, upozornění by přišlo jen v případě, že by hrozilo překročení kapacity).

Přenos z celé akce najdete jako vždy na Twitteru Investičního webu.

Hosté Investičního večera:

Anketa: Michala Moravcová

Michala Moravcová, analytička, BOSSA

V současnosti zastává pozici Financial Market Analyst ve společnosti BOSSA. Zaměřuje se na světovou makroekonomiku, forex a komodity. V minulosti pracovala jako makléřka ve společnosti Wood & Company.

Vít Jedlička

Vít Jedlička, analytik, Colosseum

Na finančním trhu se pohybuje více než deset let. V rámci studia na VŠE se zaměřil na chování centrálních bank v souvislosti s devizovými rezervami a zlatem. Je zastáncem rakouské ekonomické školy, která předpověděla příchod finanční krize a která se kriticky staví k současnému fungování centrálních bank. Ve společnosti Colosseum se zabývá analýzou nejlikvidnějších komoditních trhů obchodovaných na burzách v USA.

Úvod o Ukrajině a dopadu na zlato

Ropa

Komodity obecně

Program Investičních večerů v únoru a březnu najdete ZDE.


Investiční web vám nabízí jedinečnou možnost probrat s předními experty z domova i ze zahraničí nejžhavější témata ze světa ekonomiky, byznysu a financí. Moderace se ujmou Roman Chlupatý a Petr Novotný, kteří jsou podepsáni i pod úspěšným cyklem Investičních fór.

Investiční večery se konají v komorním prostředí, které zvýrazňuje možnost zúčastnit se debaty. V jejich průběhu vznikají videa, která se následně objevují na Investičním webu. Pokud byste se chtěli večerů zúčastnit, napište nám na info@investicniweb.cz.

Nejen názory expertů z Investičních večerů můžete sledovat na Twitteru Investičního webu.

reklama
reklama