Jak "hrát" uklidnění na trhu s dluhopisy Itálie nebo Španělska? Tyto ETF nabízejí řešení

| redakce

ETF investující do státních dluhopisů zemí jako Itálie nebo Španělsko byly z hlediska přílivu peněz investorů v posledních letech velmi úspěšné.

Deutsche Asset & Wealth Management (DeAWM) rozšiřuje nabídku o dluhopisový burzovně obchodovaný fond (ETF). Nový db x-trackers iBoxx Sovereigns Eurozone Yield Plus UCITS ETF kopíruje výkonnost evropských státních dluhopisů investičního stupně s vysokým výnosem. V současné době spravuje ETF více než 1,4 miliardy eur.

"Možnost růstu úrokových sazeb je jednou z hlavních otázek investorů. Novým produktem se snažíme uspokojit aktuální poptávku investorů," uvedl Arne Noack, vedoucí vývoje ETF pro Evropu v DeAWM.

ETF investující do státních dluhopisů zemí jako Itálie nebo Španělsko byly z hlediska přítoků prostředků investorů v posledních letech velmi úspěšné. V první polovině roku 2013 byl mezi investory velmi populární i ETF zaměřený na dluhopisy s krátkou dobou splatnosti (Yield Plus 1-3 UCITS ETF).

ETF db x-trackers iBoxx Sovereigns Eurozone Yield Plus UCITS investuje do náhradního koše cenných papírů. Výkonnost indexu je zajištěna swapy. Získané výnosy jsou reinvestovány. Nejvyšší váhu v portfoliu mají italské (54 %), španělské (26 %) a belgické (14 %) dluhopisy.

Výnosy 10letých státních dluhopisů PIIGS
Výnosy 10letých státních dluhopisů PIIGS

Pokračování článku Romana Müllera ze 4. března 2014 najdete na serveru ETFs.cz.

Zdroj: ETFs.cz

reklama
reklama