Čtyři dubnové tipy na trhu s ETF

| redakce

Pokud patříte k příznivcům burzovně obchodovaných fondů, které při minimálních nákladech umožňují investovat i do aktiv, která by jinak s vaším rozpočtem třeba nebyla dostupná, mohly by vás zajímat tři fondy se zajímavým potenciálem pro příští týdny.

Během posledních měsíců jsme byli svědky návratu býků na trh se zlatem. V posledních týdnech cena zlata ovšem zkorigovala o zhruba o 8 %, což mě vedlo postupnému návratu do dlouhých pozic v ETF s označením GLD a IAU. Důvod je jednoduchý – situace na Ukrajině je stále nejasná a ruské jednotky jsou nedaleko ukrajinských hranic. Z toho důvodu chci mít v portfoliu "jistotu" v podobě zlata.

GLD
Zdroj: Google

Další komoditou v mém koši investic je kukuřice, a sice skrze ETF CORN. Zde je důvod spíše spekulativní, a sice na to, že cena tohoto fondu dlouhodobě klesala a v poslední době se trend pomalu obrací. Proto zde cílím na zhodnocení o 10 až 15 %. Pokud by cena prorazila další rezistenci na 35 USD, bylo by možné uvažovat o navýšení cíle (profit targetu).

CORN
Zdroj: Google

Třetí komoditou, které věřím pro nadcházející měsíc, je plyn. Ten sleduji díky ETF s označením UNG. Sázím na nárůst ceny kvůli dění na Ukrajině. V případě, že by Rusko zavřelo kohouty plynovodů do Evropy, mohla by cena krátkodobě strmě růst. Sleduji krátkodobý horizont zhodnocení vložených peněz.

UNG
Zdroj: Google

Z akciových ETF začínám opět pomalu obsazovat v ETF BBH. Jedná se o ryze spekulativní sázku v důsledku korekce biotechnologického indexu o více než 16 % za uplynulý měsíc. Biotechnologie se v posledních letech ukázaly jako sektor s velkým potenciálem. Může ale dojít k další korekci, a proto je v tomto případě extrémně potřeba dbát na pravidla money managementu.

BBH
Zdroj: Google

Autorem článku je Miroslav Vybíral (Stox.cz).

reklama
reklama