Týden na trzích podle burzovních grafů: Přetahovaná býků a medvědů pokračuje

| Josef Košťál

Index S&P 500 během zkráceného obchodního týdne přidal 2,71 %. Trh je tam, kde byl o týden dříve. Před tradičně slabým květnem investoři napravují, co se dá.

S&P 500

Úterý bylo trochu dramatické – počáteční růst indexu se nejprve změnil ve výraznou ztrát, ale nakonec opět ve slušný zisk.

Situace z února se v dubnu opakuje jako přes kopírák. Index se vrátil nad 50denní klouzavý průměr a přesně do poloviny předchozího rozpětí 1 880 až 1 840. Po rychlém výprodeji se situace zklidnila a následovala opačná reakce. Býci se oklepali rychle. Nejprve falešné prolomení nahoru, o týden později dolů. Některé indikátory se vrátily do býčího nastavení, graf je neutrální a přetahovaná pokračuje.

Nejbližší support je na spodní linii zmíněného rozpětí (1 840) a další okolo 1 810. Na opačné straně jsou rezistence na horní linii rozpětí (1 880) a na historickém maximu 1 890 až 1 900.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX klesal celý týden. Vrátil se do bezpečného pásma pod 15, což je pro akciový trh pozitivní signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Letošní scénář střídání růstů a poklesů se opět potvrdil. Index S&P 500 se vrátil do poloviny dlouhodobějšího rozpětí. V novém týdnu bude pravděpodobně atakovat rezistenci okolo 1 880, případně historická maxima.

Vyhlašování hospodářských výsledků se v týdnu vezlo spíše na pozitivní vlně. Dále investoři vyhlížejí údaje například od Applu nebo McDonald's. Dobré výsledky by mohly pomoci k dalšímu růstu a k překonání rezistence 1 880. Býci mají mírně navrch.

Duben je dlouhodobě ziskový měsíc. Momentálně S&P 500 ztrácí 0,5 %, ale na zlepšení má ještě 8 obchodních dnů. Pak trhy čeká statisticky nejméně ziskový měsíc roku.

reklama
reklama