Zbláznil se už svět definitivně? Stará auta jako podkladové aktivum s minimálním rizikem

Zbláznil se už svět definitivně? Stará auta jako podkladové aktivum s minimálním rizikem

| redakce

Veteráni jako reálné aktivum? Nic není nemožné. Pokud byste rádi svoji zálibu ve starých autech spojili s investicí, fond Classic Auto Funds Limited vám to umožní.

Classic Auto Funds Limited (CAF) ve svých fondech využívá sběratelské kousky ze světa starých aut jako podkladová aktiva. "Mnozí investoři začínají přicházet na to, že rostoucí výnosy spojené s držbou vybraných historických modelů dělají z těchto aut aktiva s nízkým rizikem," upozorňuje Robert Minnick, výkonný partner CAF.

Pro nákup těch správných aut prý investorům většinou chybějí odborné znalosti, navíc vozy zpravidla nemají v úmyslu oprašovat v garáži. "Nabízíme investiční instrument pro každého, kdo chce držet italský sporťák, německý sedan nebo silný americký bourák jako součást portfolia."

Podobně jako u jiných alternativních reálných investic (například umění nebo investičního vína) funguje CAF na bázi akvizic, držby a prodejů klasických aut pro akcionáře fondu. Například pro fond pod názvem CAF/1: The Italian Restoration Fund už tým opravářů pracuje na rekonstrukci Ferrari Dino 246 GT (1971), Ferrari 330 2+2 (1964) a Maserati Mistral 3.5 (1964).

Další výhodou pro členy a fondové investory může být insiderský přístup k celé řadě automobilových rallye, vintage racingu, concours automobilových show a dalších speciálních událostí, které k tomuto životnímu stylu neodmyslitelně patří. "Stát se insiderem trvá dlouho, bez ohledu na finanční možnosti," uzavírá Michael Crenshaw, zvláštní projektový manažer firmy. "CAF poslouží i jako průvodce světem starých aut pro ty, kteří chtějí žít touto kulturou."

Zdroj: HedgeCo.Net

reklama
reklama