Nejlepší investice? Nemovitosti, věří většina Američanů

| redakce

Američané věří nemovitostem. Podle průzkumu společnosti Gallup preferují Američané nemovitosti jako dlouhodobou investici před zlatem a dalšími aktivy. Zlato přitom bylo v minulých letech jasným favoritem.

Dubnový průzkum společnosti Gallup žádal Američany, aby vybrali nejlepší dlouhodobou investici z následujících aktiv: reality, akcie a podílové fondy, zlato, spořicí účty a dluhopisy.

Od roku 2011 bylo přitom mezi Američany nejpopulárnější zlato. Bylo to však v době, kdy cena zlata překonávala rekordy. V současnosti se kov dělí v průzkumu o druhou příčku s akciemi, na vrcholu jsou realitní investice.

Situace na nemovitostním trhu v USA se zlepšuje a ceny domů opět rostou. To je zřejmě důvod, proč tyto investice Američané favorizují. Jako nejlepší investici označilo reality 30 % lidí. Stejně se chovali v letech před splasknutím nemovitostní bubliny.

Jaká je podle Američanů nejlepší dlouhodobá investice
Jaká je podle Američanů nejlepší dlouhodobá investice

Co z toho plyne?

V souvislosti s investicemi do realit - alespoň v USA - je nutná velká opatrnost. Stádní chování Američanů naznačuje, že by se na trhu mohla nafukovat další bublina.

Chudí chtějí zlato

Průzkum se také zabýval preferencemi jednotlivých příjmových skupin. Nejchudší Američané (domácnosti s příjmy pod 30 tisíc USD ročně) jsou jedinou příjmovou skupinou, která favorizuje zlato. U nejbohatších Američanů naopak s přehledem vítězí reality.

Nejlepší investice podle příjmových skupin

Rozdíly ve vnímání investic panují i mezi věkovými skupinami. U všech sice vítězí reality, ti nejmladší však mnohem více sázejí na spořicí účty.

Nejlepší investice podle věkových skupin a politické orientace

Zdroj: Gallup

reklama
reklama