Komerční banka a ČEZ: České blue chips pohledem technické analýzy

| Martin Krajhanzl

Technická analýza cen akcií ČEZ a Komerční banky.

ČEZ

587 lokální maximum, 569 20denní klouzavý průměr, 552 50denní klouzavý průměr, 514 200denní klouzavý průměr, 500 psychologická úroveň.

Titul se drží poblíž letošního maxima. MACD stagnuje a spouštěcí linie se k němu pomalu zespodu přibližuje. Po otestování letošního maxima výrazně spadly denní objemy obchodů. RSI našel podporu na svém 14denním klouzavém průměru.

Technické indikátory jsou mírně pozitivní, současně ale slabé objemy mohou značit obrat. V hlavním scénáři počítáme s vývojem do strany. Pokud by titul spadl pod 20denní klouzavý průměr (červená linie), propad by se mohl prohloubit až k 560 Kč za akcii.

ČEZ - technická analýza
ČEZ - technická analýza

Komerční banka

4 817 několikanásobný vrchol, 4 748 20denní klouzavý průměr, 4 721 50denní klouzavý průměr, 4 392 200denní klouzavý průměr.

Titul se již obchoduje bez nároku na dividendu z loňského roku, což na určitou dobu snižuje vypovídací hodnotu technické analýzy (kvůli příliš negativnímu pohledu). MACD stupňuje pokles a je poblíž nejnižší letošní hodnoty. Objemy obchodů jsou spíše podprůměrné. RSI pozvolna klesá k hranici přeprodanosti na 30 bodech.

Technické indikátory jsou celkově negativní, ale zároveň ovlivněny dividendou. Očekáváme, že se titul tento týden bude obchodovat do strany poblíž aktuální ceny.

Komerční banka - technická analýza
Komerční banka - technická analýza
reklama
reklama