Začalo jaro a tyto zapomenuté akcie by mohly rychle vyklíčit

| redakce

Se začátkem jara, nebo spíše s koncem tuhé zimy v USA, se investoři přestanou zabývat dopady špatného počasí a vrátí se k fundamentálním datům. Známý růstový investor Louis Navellier nabízí své tipy na akcie, které mohou z této nálady těžit a nabídnout zajímavé zisky.

To, že se investoři více zaměří na fundamentální čísla, je dobrá zpráva pro ty akcie firem, které dobrými čísly skutečně disponují. Ty, které rostly i přes nepřesvědčivé hospodářské výsledky a díky pumpování peněz Fedem na trh, budou mít smůlu.

Ve světě stále existuje řada hrozeb. Jde třeba o hrozící konflikt na Ukrajině nebo konec QE Fedu a začátek cyklu růstu úroků. "Nicméně zpětné odkupy akcií jsou na rekordní úrovni a podnikové zisky by měly v každém čtvrtletí roku 2014 růst. Investoři, kteří se zaměří na ty správné akcie, se tak budou radovat, i když ostatní zapláčou," říká Navallier. A nabízí konkrétní tipy.

United Insurance Holdings

Typický příklad nejlepší z nejlepších akcií, které by se měly vyšplhat po stěně obav. Pojištění domácností sice nevypadá jako ten nejvíce vzrušující byznys na světě, ale fundamentálně je tato firma velmi zajímavá. Zisk v posledním čtvrtletí vyskočil o 400 %, očekávání trhu překonal o 55 %. Insideři firmě také věří, pět z nich v nedávné době navyšovalo své pozice. Na současných cenách hodnotí Navallier společnost jako "strong buy".

United Insurance Holdings
Zdroj: Google

Federated Nationals Insurance Company

Jde o další malou pojišťovnu, která aktuálně vykazuje vysoké zisky. Specializuje se taktéž na pojištění domácností a na pojištění práce. Tržby i zisky byly v posledním čtvrtletí výrazně vyšší, na úrovni zisků překonala firma odhady analytiků o 84 %. Analytici zvyšují na společnost svá doporučení. Firma dostala od Navalliera nejvyšší hodnocení loni v červnu a vzhledem k výrazně lepším fundamentům má nyní doporučení "strong buy".

Federated Nationals Insurance Company
Zdroj: Google

Bridge Capital Holdings

V Silicon Valley sklízí pozornost technologické společnosti, v závětří se však těší z velkého růstu i banky, které tyto firmy financují. Bridge Capital Holdings je malá banka, která má v Silicon Valley dvě pobočky a pět dalších provozoven v ostatních státech USA. Oznámila 43% růst zisku. Nabízí firmám všechny služby od založení až po případný IPO. Před dvěma týdny zvýšil Navallier hodnocení na nejvyšší stupeň a doporučení "strong buy".

Bridge Capital Holdings
Zdroj: Google

Zdroj: InvestorPlace.com

reklama
reklama