4 aktiva, která je dobré v květnu prodávat

| redakce

Chcete se řídit slavným sloganem a v květnu prodávat. Dobře, ale co prodávat? Podívejte se na čtyři aktiva, jejichž prodej je aktuálně správnou volbou.

1. Akcie firem ze síťového odvětví

Jeremy Hill z Old Blackheath radí prodávat síťový sektor. Investoři by podle něj měli využít nedávný růst cen těchto akcií a realizovat zisky, případně vsadit na jejich pokles. Jednou z možností je shortovat ETF Utilities Select Sector Spyder (ticker XLU). "Věřím, že je síťové odvětví nadhodnocené, bylo využíváno jako bezpečný přístav a zajištění proti propadu technologických akcií," říká Hill.

ETF na akcie síťového odvětví (XLU) v USD
ETF na akcie síťového odvětví (XLU) v USDZdroj: Bloomberg

2. 10leté americké státní dluhopisy

S tímto doporučením přišel Zane Brown z Lord Abbett. Tvrdí, že ceny dluhopisů rostly kvůli krizi na Ukrajině a obavám o ekonomický růst USA. Podle něj se však situace na Ukrajině časem uklidní a americká ekonomika poroste rychleji. Radí tedy sázet na pokles cen dluhopisů a růst výnosů.

Výnos 10letých amerických dluhopisů v %
Výnos 10letých amerických dluhopisů v %Zdroj: Bloomberg

3. Ruský rubl v páru s americkým dolarem

Nick Bennenbroek, měnový stratég z Wells Fargo Sceurities, naopak radí na uklidnění krize na Ukrajině příliš nesázet a doporučuje prodávat ruský rubl v páru s americkým dolarem. Horší předpovědi ruského ekonomického růstu a odliv zahraničního kapitálu podle něj budou dále tlačit rubl dolů. "Za 12 měsíců vidíme rubl na úrovni 36,75 USD/RUB, v případě vyhrocení konfliktu bude oslabení ještě výraznější," říká.

4. Železná ruda a měď

Jeffrey Sica ze Sica Wealth Management radí svým klientům prodávat železnou rudu a měď. Věří, že kvůli pomalejšímu růstu Číny zůstanou zásoby těchto kovů na vysoké úrovni, což bude tlačit jejich ceny dolů.

Zdroj: CNBC

reklama
reklama