10 pravidel, díky kterým (ne)zbohatnete

| redakce

Chcete na trzích zbohatnout a nebaví vás stále dokola opakované poučky o disciplíně a dlouhodobých strategiích? Finanční poradce a komentátor Joshua M. Brown sestavil deset tak trochu jiných pravidel, s kterými "zaručeně" zbohatnete.

1. Začněte s akciemi, o kterých slyšíte v televizi, nebo o kterých se píše na Twitteru

Jsou to očividně akcie, v kterých se skrývá největší potenciál. Jinak by o nich všichni nemluvili. Nechcete se přece potýkat s akciemi, o nichž nikdy nikdo neslyšel.

2. Zažitá pravidla tu jsou, aby vám pomáhala

Je samozřejmě důležité mít disciplínu a držet se plánu, zároveň však musíte být flexibilní, když si to trh žádá. Nesmíte se sesypat, když ztratíte peníze, ale své ztráty byste měli minimalizovat. Měli byste se řídit podle "Sell in May" a prodávat v květnu, nakupovat naopak v prosinci během "Santa Claus rally" a připravit se na lednový efekt.

3. Když máte úspěch, zahrajte ho ve velkém

Největší riziko je mít pravdu a nemít dostatek prostředků, abyste na tom vydělali. Obchodování je jako poker. A také jako blackjack, golf, box, fotbal, svatba a trénink na maraton. Je jako válka a samozřejmě jako šachy.

4. Následujte svého investičního gurua

Je potřeba si najít obchodníka, jehož budete následovat a kterému budete platit třeba dvacet USD měsíčně za investiční tipy. Tento trader musí být agresivní a chovat se bez respektu k ostatním obchodníkům na trhu. Podle toho poznáte, že je dobrý. Všichni velcí hráči se takto učili.

5. Když se dostanete do ztrátové pozice, přišel čas dělat skutečný výzkum trhu

Musíte totiž najít dostatek důkazů, abyste přiměli sami sebe z pozice nevystupovat. Jinak vykážete ztrátu a všechno bude špatně. Pokud se vyhnete vykazování ztrát, vaše záznamy budou vypadat mnohem lépe. Nikdy se nevzdávejte.

  • 1
  • 2
reklama
reklama