Nejoblíbenější akcie v portfoliích hedgeových fondů

| redakce

Hedgeovým fondům se v prvním kvartálu příliš nedařilo. Ty největší, jejichž výkonnost sleduje investiční banka Goldman Sachs, zaostaly za americkou burzou. Po dlouhé době fondy nenakupovaly nejvíce cenné papíry technologické společnosti, ale akcie telekomunikační firmy Verizon. Nejčastěji však drží v portfoliích akcie Googlu.

Čtvrtletní zpráva o chování hedgeových fondů zveřejněná Goldman Sachs tvrdí, že tito velcí hráči významně snížili své expozice vůči růstovým akciím. Vůbec poprvé za dobu, kdy Goldman Sachs sleduje výkonnost hedgeových fondů, zaostali v letošním prvním kvartále tito velcí hráči za indexem S&P 500, a to o 1 procentní bod.

Svou roli sehrály především akcie internetových a mediálních společností. V průměru portfolio největších hedgeových fondů vyneslo v prvním čtvrtletí 1,4 %, zatímco index S&P 500 posílil o 2,4 %.

Nejoblíbenější akcií hedgeových fondů byl v prvním kvartálu Google. Je to akcie, kterou držely fondy nejčastěji. Nestal se jí však díky navyšování pozic, ale díky prodeji podílů v ostatních firmách.

Nejoblíbenější akcie hedgeových fondů v 1Q2014
Nejoblíbenější akcie hedgeových fondů v 1Q2014Zdroj: Goldman Sachs

Automobilka General Motors se kvůli výprodejům propadla až na třetí místo. Na konci letošního března vlastnily fondy 8 % hodnoty firmy vyjádřené v akciích, koncem roku 2013 to bylo 14 %.

Fondy naopak nejvíce nakupovaly akcie telekomunikační firmy Verizon. Po dlouhé době tak nebyla jedničkou, co se týče nákupů nových akcií, technologická společnost.

Co nakupovaly a prodávaly největší hedgeové fondy
Co nakupovaly a prodávaly největší hedgeové fondyZdroj: FactSet

Mezi fondy, u kterých byl Verizon nejnakupovanější akcií, jsou Lansdowne Partners, Adage Capital a Two Sigma Advisors. Jen Lansdowne nakoupil za kvartál 13,5 milionu akcií společnosti Verizon. Podle serveru whalewisdom.com navýšily hedgeové fondy investice ve firmě mezikvartálně o 53 %.

Zdroj: valuewalk.com

reklama
reklama