11 otázek, které si jako podnikatel musíte položit

11 otázek, které si jako podnikatel musíte položit

| redakce

Žijete svůj život, nebo ho jen přežíváte? Rozvíjíte svůj byznys, nebo ho jen horko těžko udržujete v chodu? Položte si následující jedenáctku otázek.

Lidé, kterými se obklopujete

1. Kdo by na mém pohřbu nejvíce truchlil?

Zamyslete se. Těmto lidem na vás skutečně záleží, nestýkají se s vámi jen účelově. Opětujte jejich náklonnost.

2. Trávím s těmito lidmi dost času?

Pravděpodobně ne. Přitom jsou to lidé, kteří ve vás vidí jen to dobré a podporují vás.

3. Nezapomněl/a jsem na někoho?

Co lidé, kteří stojí stále při vás, ale berete to jako samozřejmost?

Vaše kariéra

4. Jsem hrdý/hrdá na to, co dělám?

Pokud ne, je čas poohlédnout se po něčem jiném. Publicita přichází a odchází. Stejně tak peníze. Hrdost na to, co za sebou zanecháte, ale zůstane navždy.

5. Chtěl/a bych svůj byznys předat dětem?

Někdy byste svou práci nepřáli ani tomu nejhoršímu nepříteli, natož pak svým dětem - nesnesitelní zákazníci, neschopní zaměstnanci, špatné pracovní podmínky a nejisté dlouhodobé vyhlídky. Pokud byste odrazovali od své práce potomka, proč v ní pokračujete vy sami? Je samozřejmé, že chcete, aby vaše děti byly šťastné, ale proč trochu štěstí nedopřejete i sobě? Sepisujte si problémy a v úsilí nepovolte, dokud je nevyřešíte. Pokud chcete lepší budoucnost pro děti, ukažte jim nejdříve způsob, jak si ji dokážete udělat lepší vy.

6. Lze mě charakterizovat podstatným jménem?

"Jsem vynálezce." "Jsem spisovatel." Pokud jste tímto způsobem zaškatulkováni, pomalu se odstřiháváte od jiných aktivit a příležitostí. Nikdy se nestaňte podstatným jménem. Ať vás raději lidé z okolí charakterizují mnoha slovesy. Buďte otevření více věcem.

  • 1
  • 2
reklama
reklama