Tipy pro vaše portfolio od hvězd investičního nebe

| redakce

Už podevatenácté se sešli manažeři velkých hedgeových fondů na investory bedlivě sledované Sohn Investment Conference v New Yorku. Jako každý rok představili originální investiční doporučení a tipy. Podívejte se, kam radí investovat lidé, kteří spravují miliardy dolarů.

Z konference jsme vybrali to nejzajímavější:

Michael E. Novogratz (Fortress Investment Group): LONG Brazílie

Michael Novogratz přišel na konferenci s kravatou v brazilských barvách. Název jeho prezentace zněl: Je to tak špatné, že je to dobré. "Brazilská měna propadla, výrazně zlevnily i brazilské akcie, je těžké najít někoho optimisticky naladěného," řekl Novogratz o Brazílii.

Podle něj se vše zlomí při říjnových volbách. Prezidentka Dilma Vana Rousseff nebude zvolena, což nastartuje brazilskou rally. Pokud by volby vyhrála, uvrhlo by to Brazílii naopak do temnoty.

Chris Shumway (Tiger Cub): SHORT Čína, LONG Moody's

Podle Chrise Shumwaye má Čína omezené možnosti, jak se vyrovnat se zpomalujícím růstem. Podle něj Čína oslabí měnu, a proto doporučuje sázet na pokles CNY.

Doporučuje také nakoupit akcie Moody's Corporation. Společnost je součástí globálního duopolu. Její byznys roste už 115 let, je přitom stále těžší dostat se k informacím a datům, Moody's si je střeží. Je také velký rozdíl mezi počtem hodnocených firem v Evropě a USA, tento rozdíl se bude snižovat, což bude další byznys pro Moody's.

Moody's Corporation
Zdroj: Bloomberg

Jeffrey Gundlach (DoubleLine Capital): SHORT stavebnictví

Jeden z nejuznávanějších dluhopisových manažerů radí sázet proti trhu s bydlením. Konkrétně doporučuje shortovat XHB, tedy ETF sdružující akcie stavebních firem z indexu S&P 500. Trh s bydlením je podle něj podporován velkou mírou hotovostních transakcí, což nevypovídá o organickém růstu. "Prodeje nových domů jsou slabé, Američané stále více preferují nájemní bydlení," říká Gundlach.

XHB - ETF stavebních firem v USD
Zdroj: Bloomberg
reklama
reklama