Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci vládnou, rekordní tabulky se přepisují každý den. Jak dlouho?

| Josef Košťál

Index S&P 500 začal silně posilovat po středečním rozhodnutí FOMC a komentářích Janet Yellenové na adresu ekonomického oživení USA a možnosti zvyšování úrokových sazeb. Do konce týdne index každý den překonal historické maximum, letos těch závěrečných již bylo 22.

S&P 500

Za celý týden si index připsal zisk 1,37 %. Nejbližší supporty zůstávají na předchozí rezistenci 1 900 a v zóně 1 950. Jako nový support lze uvažovat zónu 1 925, kde bylo minimum uplynulého týdne. Samá hezká, kulatá čísla. Bude nejbližší rezistence na psychologické hladině 1 975, nebo až na 2 000?

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX zůstává na velmi nízkých hodnotách. Důležitá je hladina 13. Pokud ji "index strachu" překoná, začne se na něm formovat býčí trend. To by byl pro akcie negativní signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Na grafu indexu S&P 500 je šest bílých svíček v řadě. Graf i indikátory zůstávají v býčím nastavení. Současný stav je názornou ukázkou toho, že překoupený trh automaticky není důvodem pro prodej nebo pokles. Případná korekce by neměla mít dlouhého trvání a zřejmě bude využita jako příležitost k nákupům.

Fed a další pozitivní zprávy podpořily nový růst. Blíží se konec první poloviny roku, kdy se bude hodnotit. Konec posledního červnového týdne tak může přinést trochu vzrušení. Mimochodem, cena zlata povyskočila celkem výrazně nahoru. Že by začal fungovat letní růstový vzorec?

reklama
reklama