Týden na trzích podle burzovních grafů: Červencové dovolené a start výsledkové sezóny mohou akciím pomoci najít směr

| Josef Košťál

Index S&P 500 se v týdnu obchodoval v úzkém rozpětí a uzavřel se ztrátou na červené nule.

S&P 500

Nejbližší support je pod 1 950, další pak v zóně 1925, kde byla minima před dvěma týdny. Následuje klíčový support na předchozí rezistenci a psychologické hladině 1 900. Nejbližší rezistence se formuje v zóně 1 960 až 1 970.

Graf S&P 500 je stále v býčím nastavení. Platí, že trh je překoupený a ke krátkodobé korekci může dojít kdykoli. Neměla by mít dlouhého trvání a zřejmě bude využita jako příležitost k nákupům.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX je stále na nízkých hodnotách. Dokud na nich zůstane, index S&P 500 by mohl posilovat. Důležitá je hladina 13 – pokud ji VIX překoná, začne se formovat býčí trend, což pro akcie bude negativní signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Při souboji býků s medvědy je otázkou, zda S&P nejprve otestuje psychologickou hladinu 2 000, nebo 1 900. K 1 900 to jsou od současných hodnot jen 3 %, k 1 860 5 %. To by při býčím trhu byla "zdravá" korekce. K hladině 2 000 chybí indexu S&P 500 už jen 2 %.

Opět nastává doba zveřejňování hospodářských výsledků. Společně s dalšími zprávami (ISM, nezaměstnanost) ovlivní další směr vývoje cen akcií. Na žádný let nahoru to ale nevypadá.

Poslední tři dny uplynulého týdne počáteční poklesy po otevření trhů přešly vždy v růst. Zajímavá byla středa s negativním údajem o HDP. Jak to, že se počáteční pokles tak rychle změnil v růst? Momentálně zřejmě ostatní zprávy a "růžový" výhled přebíjí negativa minulosti, která jsou zahrnuta v HDP.

V pátek 4. července USA slaví Den nezávislosti a burzy budou zavřené. Tento sváteční týden, stejně jako celý červenec, má pověst klidného období. Čas dovolených je tady, i burzovní šílenci (možná) zvolní a (možná) budou odpočívat.

reklama
reklama