Nové stříbrné investiční mince, které stojí za pozornost

| redakce

Cena stříbra na trhu v posledních letech spíše klesá, podobně jako v případě zlata je ale situace na trhu s fyzickým kovem velice specifická. Poklesy cen na trhu s "papírovým" stříbrem zpravidla vedou k vyšší poptávce po mincích a slitcích. A některé mince jsou opravdu atraktivní.

Speciální edice US Silver Eagle 2014

Speciální edice US Silver Eagle

Velmi zajímavou investičně-sběratelskou stříbrnou sérii začala letos razit americká státní mincovna. Jde o klasické světoznámé a oblíbené jednouncové mince Silver Eagle, ovšem v pěkném barevném provedení s vyobrazením významných symbolů Ameriky. Celkem bude v této výjimečné sérii 10 mincí se symboly jako Socha svobody, raketoplán, most Golden Bridge, Empire State Building, Kapitol a další.

Nejzajímavější na této sérii je její velice nízký náklad, pouze 5 tisíc kusů každé mince. První mince ze série, které vyšly před několika měsíci, se nyní obchodují o zhruba 20 % dráž. Aktuálně vychází již 7. a 8. mince celé série, přibližně za měsíc vyjdou poslední dvě.

Australian Stock Horse 2014

Australian Stock Horse 2014

Jeden z aktuálních žhavých tipů z oblasti investičně-sběratelského fyzického stříbra je druhá mince z loni započaté krásné a světově velmi oblíbené řady Australian Stock Horse.

Jde o novou nízkonákladovou investičně-sběratelskou řadu australských stříbrných jednouncovek (podobně jako tradiční australské mince Kangaroo). Celosvětový náklad činí pouze 10 tisíc kusů, z čehož tisíc je distribuován v takzvaném blistru.

První mince z této řady se obchoduje po necelém roce o zhruba 50 % dráž, než byla loňská emisní cena! Více netřeba dodávat.

Zdroj: leveltrading.net

reklama
reklama