Týden na trzích podle burzovních grafů: Indexy táhnou za jeden provaz, případná korekce nemá důvod trvat dlouho

| Josef Košťál

Index S&P 500 nezadržitelně pokračuje po cestě vzhůru. V pátek uzavřel na hladině 1 950 a ke 2 tisícům bodů mu zbývá jen 2,5 %.

S&P 500

Denní scénář je momentálně velice monotónní – nová historická maxima, nová historická maxima a nová historická maxima. Graf je v býčím nastavení, jediný černý puntík trh dostává za nízké objemy obchodů. Nejbližší support je na předchozí rezistenci 1 900, poté následuje zóna 1 860. Na opačné straně se nejbližší rezistence ještě hledá. V úvahu připadají současných 1 950 a kulaté 2 000 bodů.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX se propadl ještě níže a je na úrovni z roku 2007. Všichni jsou až příliš v klidu. Případnou korekci nelze vyloučit, ale dokud VIX zůstane pod 14, akciová rally může pokračovat.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Střednědobý výhled je býčí. Trh je sice v překoupené fázi, případná korekce by ale neměla mít dlouhého trvání. Index S&P 500 již přes dva týdny stanovuje téměř denně historická maxima, z 11 obchodních dnů 7krát. Všechny předchozí obavy – Čína, nízký HDP v prvním kvartálu, realitní trh a další – jsou aktuálně na vedlejší koleji.

Index akcií menších firem Russell 2000 poslední tři dny předvedl rally. Zastavil pokles a při cestě nahoru překonal klesající trendovou čáru a dostal se v roce 2014 do zisku 0,1 %. Už mu chybí jen historická maxima. Začíná se chovat jako jeho větší bratr a s indexy S&P 500, Dow a Nasdaq táhne za jeden provaz.

reklama
reklama