Když tohle někdo řekne o penězích, otočte se na podpatku a upalujte pryč

| redakce

Steve Siebold, autor knihy "Jak myslí bohatí" a multimilionář vlastním přičiněním, v průběhu posledních téměř třiceti let vedl rozhovory se stovkami extrémně bohatých lidí. Na základě toho vysvětluje, v čem jsou všeobecně přijímaná "moudra" o penězích zavádějící.

1. "Vydělat peníze stojí peníze."

"Tato fráze je přinejlepším omezující, přinejhorším přímo destruktivní," tvrdí Siebold. "Pravda je taková, že k tomu, abyste vydělali velké peníze, jsou zapotřebí hlavně velké myšlenky. Pokud vám budou naskakovat, budete přitahovat peníze jako magnet. Bohatí investoři stále vyhledávají nové velké investice, do kterých by se dalo se vší vervou pustit."

2. "Peníze nerostou na stromech."

"Tato představa vede lidi k domněnce, že jsou peníze vzácné a je těžké je vydělat. Místo toho by jich měli vidět dostatek," vysvětluje Siebold s tím, že bychom měli přemýšlet o vydělávání peněz tak, že je to stejně snadné jako řešit problém prostřednictvím nikdy nekončícího kreativního myšlení.

3. "Další den, další peníz."

"Lidé směňují čas za peníze," říká Siebold. "Vytváří to domněnku, že vydělávání peněz je lineární proces přímo úměrný času." Podle něho vydělávání velkých peněz vyžaduje porušení lineárního nastavení mysli - peníze se nevydělávají jen tím, že zvýšíte počet odpracovaných hodin.

4. "Peníze jsou kořenem všeho zla."

"Rčení zní správně: Láska k penězům je kořenem všeho zla. Nicméně po staletí je špatně interpretováno, takže většina lidí věří, že zlo jsou peníze samotné," vyjasňuje Siebold. "Buďte hrdí na své ambice a ignorujte lidi, kteří říkají, že chtít být bohatý je špatné."

5. "Ušetřený haléř = vydělený haléř."

"Spoření jako takové není špatné, ale lidé jsou někdy až příliš zaměření na osekávání výdajů a asketický život, takže přehlížejí velké příležitosti," vysvětluje Siebold. "Lidé musejí odmítnout tohle myšlení a směřovat svoji mentální energii tam, kam patří, tedy k velkým penězům."

6. "Nejdříve ostatní, pak až já."

"Lidé jsou naprogramováni od útlého dětství upřednostňovat potřeby ostatních před svými vlastními," říká Siebold. "Zatímco to zní jako duchovně podložená, vyšší filozofie, je to nejhorší rada, kterou můžete dostat, když jde o peníze. Na začátku procesu budování bohatství je tu období, kde se musíte soustředit na sebe a své podnikání, abyste se posunuli na výjimečnou úroveň." Jakmile jste bohatí, zaměříte se na potřeby ostatních, míní Siebold.

7. "Čím více peněz, tím více problémů."

"Je to jen další výmluva střední třídy pro zdůvodnění toho, proč jsou její příslušníci švorc," vysvětluje autor. "Je to stejné, jako kdybyste hledali důvod vyhnout se úspěchu tak, že bohatství označíte za neatraktivní. Pravdou je, že čím více peněz máte, tím máte lepší kontrolu nad každým aspektem svého života a máte méně problémů, které musíte osobně řešit. Zatímco masy se po nocích trápí svými problémy, milionáři rychle usínají, protože vědí, že je o vše dobře postaráno."

reklama
reklama