22 akcií, které se mohou stát klenoty výsledkové sezóny

| redakce

Analytici z Goldman Sachs nabídli investorům 22 důvodů, proč sledovat současnou výsledkovou sezónu. Tým vedený Amandou Sneider vybral 22 firem, které by měly překonat očekávání trhu.

Na seznam Goldman Sachs se dostaly tyto firmy:

22 firem, které překonají tržní konsenzus
22 firem, které překonají tržní konsenzus

Většinou nejde o jména, která by sama o sobě přitáhla pozornost. Analytici však vybrali ty akcie, u kterých v minulém kvartálu rostly odhady zisků, zároveň však stále tyto odhady zůstaly za očekáváními Goldman Sachs. Pokud budou mít analytici od "Goldmanů" pravdu, překonají tyto akcie odhady a jejich ceny se vydají vzhůru.

Seznam preferuje finanční a technologické firmy, každý z těchto dvou sektorů se na celkovém počtu firem podílí z 28 %. Akcie na seznamu se obchodují s prémií vůči průměru indexu S&P 500 (P/E 19,6 proti 18,5 u indexu S&P). Od začátku roku vynesly akcie na seznamu 18 %, což je výrazně více než index (+10 %).

Seznam přitom přichází v době, kdy bude těžké překonat očekávání analytiků. "Očekávání jsou vyšší než v minulých kvartálech. Ani nadprůměrná výsledková sezóna tak nemusí být úspěšná," píše například Wallace Witowski ze serveru MarketWatch.com.

Důkazem, že investoři budou daleko tvrdší, je to, že firmy, které snížily odhady zisků, byly proti dřívějšku výrazněji potrestány. To je třeba případ společnosti Gigamon, která snížila odhad zisků minulý týden. Firma oznámila, že čeká ve druhém kvartálu zisk 34,5 až 35 milionů USD, dříve čekala 38 až 49 milionů USD. Její akcie ztratily třetinu hodnoty.

Poslední graf ukazuje očekávání a realitu výsledků firem z indexu S&P 500.

Výsledková sezóna v USA - očekávání a realita
Výsledková sezóna v USA - očekávání a realita

Zdroj: Goldman Sachs

reklama
reklama