Vyznejte se v tom: Goldman Sachs vnímá slabost ekonomiky, ale zvyšuje cíl pro akcie

| Andrej Rády

Pro akciový trh je v posledních měsících velice podstatná úroveň sazeb v americké ekonomice. Trochu dvojsečný výhled nabízí aktuálně Goldman Sachs.

Americká investiční banka sice snížila výhled růstu výnosů 10letých státních dluhopisů (kvůli horšímu stavu ekonomiky, než se dosud čekalo, respektive nižšímu očekávanému růstu). Nově čeká, že budou na konci roku vynášet 3 %, dosud odhadovala 3,25 %.

Výnosy 10letých státních dluhopisů USA
Výnosy 10letých státních dluhopisů USA

Banka ale zároveň předpokládá dřívější zahájení cyklu zvyšování sazeb Fedu, podle sdělení z minulého týdne podle "Goldmanů" Fed zvýší sazby již ve třetím kvartálu 2015. Proč? Stav ekonomiky se zlepšuje více, než se čekalo.


tradingeconomics.com

K tomu ale stratég David Kostin a jeho tým zvýšili cílovou cenu indexu S&P 500 pro konec roku na 2 050 bodů, 12měsíční cílovou cenu dokonce na 2 075 bodů). Pro roky 2015 a 2016 ponechala banka cílové ceny 2 100, respektive 2 200 bodů. Jestli akcie předbíhají ekonomický vývoj, opět to tak úplně "nesedí" s výhledem pro dluhopisy.

Výše uvedené detaily z aktuálního výhledu Goldman Sachs naznačují složitost investičního prostředí v USA "zdeformovaného" měnovou politikou Fedu. Na tom by nebylo až tak mnoho nového a zajímavého. Co ale zaujme určitě, je aktuální nákupní doporučení. Banka totiž radí investorům nakupovat nekvalitní akcie! "Akcie nižší kvality by při zlepšování stavu ekonomiky měly svým zhodnocením překonat kvalitnější tituly. Ve druhém pololetí doporučujeme nakupovat portfolio akcií firem z S&P 500 se slabými rozvahami vs. akcie firem se silnými rozvahami. Tato LONG/SHORT strategie byla úspěšná již loni," píše se ve zprávě banky.

"Nakupujte nekvalitu," radí zkrátka banka, která je synonymem Wall Street. Přeberte si to, jak potřebujete.

Zdroj: Goldman Sachs

reklama
reklama