12 akciových tipů od muže, který umí trefit jackpot

| redakce

Leon Cooperman, zakladatel více než 10miliardového hedgeového fondu Omega Advisors, na středeční konferenci Delivering Alpha představil 12 aktuálních investičních tipů.

Cooperman má celkem solidní statistiku svých doporučení z uplynulých ročníků této konference. Všech 10 akciích doporučovaných v roce 2012 za celý rok posílilo, v roce 2013 se v plusu udrželo 8 z 12 Coopermanových favoritů (nutno ale dodat, že mimořádný výkon indexu S&P 500 překonaly pouze 4 tituly z pomyslného portfolia). Dva z těchto loňských vítězů - Thermo Fisher Scientific a SandRidge Energy - najdeme i v letošním seznamu.

Během vystoupení Cooperman uvedl, že není přehnaně optimistický, pokud jde o letošní rok na akciovém trhu. "Trh je plně oceněn," řekl konkrétně. "Polovinu úspěšného obchodu přitom tvoří nákup za tu správnou cenu." Ekonomika se ale podle něj zotavuje.

Své tipy na tento rok Cooperman rozdělil do čtyř podskupin.

1. Růst za rozumnou cenu

Do této kategorie známý investor řadí Actavis (ACT), Citigroup (C) a Thermo Fisher Scientific (TMO).

Coopermanovy tipy na letošní rok - 1
Zdroj: Google

2. Příjem a růst

Tato skupina zahrnuje Atlas Energy (ATLS), Gaming and Leisure Properties (GLPI), KKR (KKR) a Nordic American Offshore (NAO).

Coopermanovy tipy na letošní rok - 2
Zdroj: Google

3. Tipy založené na struktuře rozvahy a její očekávané změně

Do této podmnožiny spadají QEP Resources (QEP) a SUPERVALU (SVU).

Coopermanovy tipy na letošní rok - 3
Zdroj: Google

4. Velké riziko a velký výnos

Mezi rizikové, ale potenciálně mimořádně výnosné sázky Cooperman řadí Louis XIII Holdings (HKG:0577), Monitise (LON:MONI) a SandRidge Energy (SD).

Coopermanovy tipy na letošní rok - 4
Zdroj: Google

Zdroj: CNBC, Valuewalk.com

reklama
reklama