Týden na trzích podle burzovních grafů: Hladina podpory odolala náporu medvědů, útok na 2 000 bodů indexu S&P 500 pokračuje

| Josef Košťál

Ve čtvrtek měli medvědi po dlouhé době svůj den. Situace nahrávala korekci, většina indikátorů hlásila prodejní signály, geopolitické napětí bylo v centru pozornosti a zlato zažilo raketový růst. Podstatné ale bylo, že graf indexu S&P 500 zůstal v rostoucím trendu. Pak přišel pátek a s ním růst za slušného objemu obchodů, který zaplašil všechny starosti. Index se zkrátka chce podívat k hranici 2 000 bodů.

S&P 500

Support v zóně 1 950 se nedostal do přímého ohrožení. Stává se z něj důležité rozhraní. Pokud dojde k jeho prolomení, další support je hned na 1 925, situace by pak ale pro býky přece jen nebyla tak růžová.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX si během týdne hezky zaskotačil. Ve čtvrtek během dne vylétl o 40 %, páteční prosluněný den ho pro změnu poslal o 17 % níže. Je tedy opět pod hladinou 13 a pro akcie nadále vysílá býčí signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Čtvrteční pokles o 1,2 % v pátek vystřídal růst o 1 %. Nervozita na trhu je patrná, ale k výprodeji zřejmě chybí správný důvod. Na grafu indexu S&P 500 je sice vidět dvojitý vrchol, ale otestování hladiny 2 000 je na spadnutí. Negativní výhled a volání po korekci ze strany analytiků se opět ukazuje jako fungující býčí signál. Výše uvedené supporty zůstávají v platnosti, bude tedy pokračovat obchodování v rozpětí 1 950 až 2 000 i v dalších týdnech?

reklama
reklama