Sázka na Evropu skrze ETF: Je libo více, či méně Británie?

| redakce

Společnost UBS uvedla na trh Xetra dva nové burzovně obchodované fondy. Pomocí prvního ETF lze investovat do evropských akcií, druhý fond se zaměřuje na tituly ze Spojeného království. Jaké jsou přednosti těchto nových fondů?

První fond - UBS ETF – MSCI Europe ex UK UCITS ETF (EUR) A-dis - je určen pro investory, kteří chtějí prostřednictvím jednoho produktu investovat do akcií firem ze 14 evropských zemí s výjimkou Velké Británie. Pouze na akcie firem z Velké Británie se zaměřuje druhý z fondů, jímž je UBS ETF – FTSE 250 UCITS ETF (GBP) A-dis.

Oba burzovně obchodované fondy fyzicky drží v portfoliích tituly ze sledovaných indexů. Správce fondu se tedy nesnaží dosahovat výkonnosti indexu pomocí swapů. Mezi hlavní výhody využití této konstrukce patří transparentnost, nákladově příznivý přistup k evropským a britským akciím a vyloučení rizika možného selhání protistrany swapu.

ETF sledující index MSCI Europe ex UK UCITS

Do portfolia UBS ETF – MSCI Europe ex UK UCITS ETF jsou zařazeny akcie společností ze 14 vyspělých evropských zemí, které se z hlediska tržní kapitalizace řadí do kategorie velkých a středních firem. Konkrétně naleznete v portfoliu fondu akcie firem z Belgie, Dánska, Německa, Finska, Francie, Irska, Itálie, Nizozemska, Norska, Rakouska, Portugalska, Švédska, Švýcarska a Španělska. ETF pokrývá přibližně 85 % tržní kapitalizace evropských burz s výjimkou Spojeného království.

ETF sledující index FTSE 250

Druhý burzovně obchodovaný fond nabízí investorům přístup k britským akciím. UBS ETF – FTSE 250 UCITS ETF investuje do společností se středně velkou tržní kapitalizací, které se obchodují na burze v Londýně. Index pokrývá zhruba šestinu tržní kapitalizace Londýnské burzy. Téměř čtvrtinu portfolia tvoří společnosti podnikající ve finančním sektoru.

Podle UBS mají nové fondy dát investorům více možností při určování vah evropských akcií v portfoliích.

Kompletní článek najdete na ETFs.cz.

Zdroj: ETFs.cz

reklama
reklama