Komerční banka a ČEZ: České blue chips pohledem technické analýzy

| Martin Krajhanzl

Technická analýza cen akcií ČEZ a Komerční banky.

ČEZ

600 psychologická úroveň, 597 20denní klouzavý průměr, 590 50denní klouzavý průměr, 545 200denní klouzavý průměr.

Titul spadl výrazně níže v důsledku uplynutí posledního dne s nárokem na dividendu z loňského zisku až k úrovni podpory okolo 568 Kč za akcii. To pro následující dny snižuje vypovídací schopnost grafu technické analýzy. MACD ostře klesá. Objemy obchodů v nedávné době kulminovaly. RSI pozvolna klesá a drží se blízko hranici přeprodanosti.

Technické indikátory jsou celkově spíše negativní, ale z velké části to je dáno právě "odečtenou" dividendou. Očekáváme, že se titul v následujících dnech bude obchodovat poblíž aktuálních úrovní.

ČEZ - technická analýza
ČEZ - technická analýza

Komerční banka

4 817 několikanásobný vrchol, 4 681 20denní klouzavý průměr, 4 610 50denní klouzavý průměr, 4 536 200denní klouzavý průměr.

Po otestování klesající trendové linie spojující předchozí lokální vrcholy korigoval titul až do blízkosti 200denního klouzavého průměru (fialová křivka). MACD je aktuálně pod spouštěcí linií. Objemy obchodů poslední dny pozvolna klesají. RSI spadl pod hranici 50 bodů.

Technické indikátory jsou celkově slabé. Očekáváme, že se titul bude obchodovat mezi 200- a 50denním klouzavým průměrem (fialová a zelená křivka).

Komerční banka - technická analýza
Komerční banka - technická analýza
reklama
reklama