Týden na trzích podle burzovních grafů: Voda není vodka, ale býci zatím utekli hrobníkovi z lopaty

| Josef Košťál

Ještě před devíti dny vývoj ukazoval na začátek silné korekce, v pátek 8. srpna ale nastal obrat. Optimismus brzdí pouze geopolitická situace.

S&P 500

Index S&P 500 za uplynulý týden posílil o 1,22 % a uzavřel na 50denním klouzavém průměru v zóně 1 950 bodů. Uvidíme, zda se předchozí silný support změní v silnou rezistenci. Nejbližší hladina podpory je v zóně 1 900 bodů, následuje support 1 870 bodů zesílený 200denním klouzavým průměrem. Na opačné straně index momentálně testuje nejbližší rezistenci. Další je na historických maximech 1 980 až 1 990 bodů.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Index volatility VIX silně korigoval. Prolomil rostoucí trendovou čáru, která se na grafu začala formovat. V pátek po dvou týdnech opět uzavřel pod hladinou 12 bodů. VIX je na nízkých hodnotách, což je pro akcie býčí signál.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Index S&P 500 posledního července silně prolomil 50denní klouzavý průměr. Po odrazu od důležitého supportu je po jedenácti obchodních dnech zpět na stejném klouzavém průměru. Otázka zůstává stejná – otestuje dříve support 1 900 bodů, nebo historická maxima? Vývoj je momentálně nejvíce ovlivňován děním na Ukrajině. Voda není vodka a řešení se vzdaluje.

reklama
reklama