Komerční banka a ČEZ: České blue chips pohledem technické analýzy

| redakce

Technická analýza cen akcií ČEZ a Komerční banky.

ČEZ

20denní klouzavý průměr: 593 Kč, 50denní klouzavý průměr: 592 Kč, 200denní klouzavý průměr: 559 Kč.

Akcie ČEZ po zveřejnění čtvrtletních hospodářských výsledků nabraly "severní" směr. MACD roste a vzdaluje se od signální úrovně. Objemy obchodů stagnují. RSI se postupně přibližuje hranici překoupenosti.

Technické indikátory jsou celkově pozitivní, zároveň ale ukazují na blízkou možnost překoupenosti. Titul může tento týden otestovat lokální vrchol na 618 Kč, kvůli hrozící překoupenosti se ale přikláníme k tomu, že prozatím neúspěšně.

Technická analýza - ČEZ
Technická analýza - ČEZ

Komerční banka

Psychologická úroveň: 5 000 Kč, 20denní klouzavý průměr: 4 541 Kč, 50denní klouzavý průměr: 4 624 Kč, 200denní klouzavý průměr: 4 576 Kč.

Titul rychle vyskočil a aktuálně testuje historické maximum. MACD je prorůstová. Objemy obchodů mají mírně rostoucí tendenci. RSI se velmi rychle dostal až k hranici překoupenosti.

Technické indikátory jsou sice celkově jasně pozitivní, překoupenost ale může vystavit aktuálnímu růstu stopku. Pro další vývoj bude klíčové, zda se akcie Komerční banky udrží nad 4 900 Kč. Pokud ano, mohly by po konsolidaci zaútočit na úroveň 5 000 Kč. Pokud ne, může přijít korekce až k 4 760 Kč.

Technická analýza - Komerční banka
Technická analýza - Komerční banka
reklama
reklama