Rally je vtip. S akciemi a dluhopisy to nemůže dopadnout dobře, připomíná (se) Fleckenstein

| redakce

Kritiků uvolněné měnové politiky Fedu a dalších centrálních bank je celá řada. Bill Fleckenstein patří léta k těm nejhlasitějším. Na trhu předpokládá velké problémy, ale neumí si vybrat, zda budou větší na tom s akciemi, nebo s dluhopisy.

Současná měnová politika vedla k extrémní alokaci kapitálu. Nikdo neví, co se bude dít, protože centrální banky od finanční krize natiskly bezprecedentní množství nových peněz. Tak zhruba lze číst dlouhodobou kritiku a nesčetná varování zkušeného investičního profesionála Billa Fleckensteina.

"Dluhopisy jsou vtip a akcie také. Která bublina splaskne jako první a jaké ten který kolaps způsobí problémy, nejsem schopen říci, ale v obou případech to budou problémy opravdu hluboké," uvedl pro King World News. "Dobře to dopadnout nemůže, protože to, kam až se trh dostal, bylo umožněno natištěnými penězi. Buď tedy nakonec přijde vysoká inflace, nebo centrální banka přijde o zbytky kredibility s rozvahou plnou amerických dluhopisů."

Co podle Fleckensteina navíc může - navzdory veškerým dosavadním prohlášením - udělat Fed, až se akciový trh dříve či později výrazně propadne? "QE4," zní lakonická odpověď velkého pesimisty.

Zdroj: Kingworldnews.com

reklama
reklama