Válečné strategie, které nakopnou váš byznys

| redakce

Možná si to neuvědomujete, ale každý den při jednání s lidmi vstupujete do minového pole politiky osobních zájmů. Jak pomocí bojových strategií a taktik se svou firmou čelit tvrdé konkurenci?

V knize 33 strategií války Robert Greene analyzuje strategii a taktiku největších válečníků historie a předkládá ji způsobem, jakým ji mohou využít profesionálové pro svůj byznys. Časem prověřené válečné techniky se vám mohou hodit, pokud se chystáte šplhat po kariérním korporátním žebříčku, nebo jste manažer, který chce ze svého týmu dostat to nejlepší, případně podnikatel, který chce se svou firmou prorazit v oboru.

Válka ve vlastní režii

Než porazíte nepřítele, ujasněte si cíle a naplánujte způsob, jak jich chcete dosáhnout. A naučte se sebekontrole.

Vyhlaste válku svým nepřátelům

Mnozí lidé skrývají své skutečné úmysly a předstírají, že jsou na vaší straně. Ujasněte si, kdo stojí proti vám a je vaší konkurencí. Konkurenční výzvu využijte k vlastní motivaci.

Poslední bitvu hoďte za hlavu

Učte se z porážek, ale nedopusťte, aby na vás neúspěch dopadl. Užívejte si vítězství, ale neusněte na vavřínech.

Neztrácejte duchapřítomnost

Nečekané výzvy a překážky vás budou pobízet k reaktivnosti, která povede jen k dalším nepříjemnostem. Naučte se držet na uzdě emoce a snažte se zachovat si nadhled a objektivní úsudek, abyste mohli reagovat klidně.

Navoďte pocit naléhavosti a zoufalství

Přestože jste optimističtí, cílevědomí a zdravě sebevědomí, nikdy nedosáhnete úspěchu, pokud tu nebude něco, co vás přiměje k akci. Zaveďte si časová omezení pro konkrétní cíle, abyste se udržovali pod tlakem.

Organizované (týmové) válčení

Vaše nejlepší myšlenky se nikdy nematerializují, pokud nebudete schopni vést tým, s jehož pomocí je realizujete.

Vyvarujte se pasti skupinového smýšlení

Tým vás nebude následovat, pokud budete kolektivní cíle spojovat jen se svou osobou. Stejně nebezpečné může být to, pokud se necháte vtáhnout do chaotického kolektivního rozhodování. Zajistěte si respekt prosazováním svých požadavků, ale rovněž odměňujte tým za jeho úspěchy.

Delegujte úkoly

Vyhněte se mikromanagementu, který by mohl členy vašeho týmu frustrovat a snížit jejich produktivitu. Vytvořte nezávislé skupiny, které mohou zvládat své úkoly samostatně.

Přeměňte svou válku v křížovou výpravu

Chcete udržet členy týmu maximálně motivované? Slaďte své osobní zájmy se zájmy skupiny. Vymyslete atraktivní cíl, za který bude každý její člen rád bojovat.

reklama
reklama