Akciový stratég: Nechybí žádná podstatná ingredience, býčí hostina může pokračovat

| redakce

Červenec byl pro americké akcie prvním měsícem poklesu po pěti růstech v řadě. Geopolitické napětí pramenící z Izraele, Ukrajiny, Libye a Iráku, k tomu bankrot Argentiny, to vše na akcie po jejich výrazném posílení muselo dolehnout, říká Brian Belski z BMO Capital Markets. Podle něj to ale není důvod ke složení zbraní, býčí trend prý může pokračovat.

"Vývoj cen amerických akcií zatím odpovídá scénáři, který jsme odhadli loni v prosinci. Naše modely zatím nenaznačují jakoukoli výraznou odchylku od tohoto scénáře," píše Belski v aktuální poznámce k dění na trzích. Problémem podle něj nejsou ani mírně vyšší úrokové míry.

"Je důležité, že se zlepšuje výkon ekonomiky a rostou zisky firem. To jsou totiž dvě klíčové ingredience, které se mohou pozitivně projevit v ocenění akciového trhu. Býčí trh díky nim může vydržet a v dlouhodobém horizontu pokračovat," míní Belski. Uznává ovšem, že nejbližší měsíce mohou být ještě pro akciové optimisty složité.

K udržitelnosti růstového trendu se nedávno velice přehledně vyjádřil Alexander Ineichen. Jeho srovnání "výstražných signálů" pro akciové býky, které jsou patrné v současnosti, a těch z let 2000 a 2007 (předchozí vrcholy akciového trhu) ukazuje, že je současná situace ve srovnání s předchozími maximy stále relativně optimistická.

Výstražné signály pro akcie

Zdroj: BMO Capital Markets, Ineichen Research & Management

reklama
reklama