Týden na trzích podle burzovních grafů: Nervozita před zasedáním FOMC a hra o nejbližší hladinu podpory

| Josef Košťál

Index S&P 500 za uplynulý týden ztratil 1,1 % a testuje support na červencových maximech v zóně 1 980 až 1 990 bodů. Další hladiny podpory jsou na 50denním klouzavém průměru 1 972 a v zóně okolo 1 960.

S&P 500

Nová intradenní maxima a zavírací ceny na historických vrcholech na přelomu srpna a září změnily graf indexu S&P 500 z neutrálního na býčí. Pokusy o korekci v posledních dnech vždy ve druhé polovině obchodního dne vyzněly do ztracena.

Páteční pokles s nadprůměrným objemem obchodů přišel po pozitivních zprávách o maloobchodních tržbách a růstu spotřebitelské důvěry. Graf se při dalším sestupu opět změní. Pokles 31. července přišel také jako blesk z čistého nebe, po několika dnech se ale vyjasnilo a ceny opět vylétly vzhůru.

S&P 500 - technická analýza
S&P 500 - technická analýza

VIX

Na indexu volatility se formuje růstový trend, přesto VIX zatím zůstává na nízkých hodnotách. Prolomení trendové čáry by bylo pozitivním signálem pro další růst cen akcií. VIX se po pátečním intradenním růstu o 11 % zklidnil a přidal jen 4 %.

VIX - technická analýza
VIX - technická analýza

Závěr

Další dny budou ve znamení vyčkávání na zprávy ze zasedání FOMC. Trhy pravděpodobně vstupují do kolísavější fáze, než na jakou jsme si za posledních 20 měsíců zvykli. Bude volání po korekci nakonec vyslyšeno? Uvidíme, dlouhodobější pozitivní výhled, podporovaný sezónním růstovým patternem (závěr roku bývá pro akcie příznivý), platí.

reklama
reklama