Máme důkaz: Centrální banky úmyslně hýbou s cenami akcií

| redakce

Spolu s tím, jak na americké burze v posledních 6 měsících výrazně klesly objemy obchodů, je stále jasnější jedna věc - drobní, ale už i institucionální investoři mizí z trhu. Jejich místo zaujímají noví hráči - centrální banky.

Existují důkazy, že centrální banky obchodují (a slovem 'obchodují' se myslí 'nakupují') kontrakty na S&P 500. Jde o kontrakty E-mini (elektronicky obchodované zmenšené varianty klasických futures na akciové indexy) a o klasické futures.

Centrální banky jsou tak aktivními burzovními obchodníky, že pro ně elektronická burza CME Globex připravila vlastní pobídkový program, který má centrální banky přimět dodávat na trh likviditu. Bankám tedy za to, že obchodují, CME ještě platí.

Tady je důkaz (otevřete v nové kartě nebo okně prohlížeče pro lepší rozlišení):

Program na CME Globex pro centrální banky
Program na CME Globex pro centrální banky

Takže až příště budete prodávat kontrakty E-mini, můžete se ptát, zda je od vás kupuje ECB, Bank of England, nebo třeba Haruhiko Kuroda z japonské centrální banky. O konkrétních obchodech neexistuje žádný záznam. Kdyby si o programu pro centrální banky někdo vyžádal informace podle zákona o přístupu k informacím, byl by možná velmi překvapen.

Nejzajímavější by bylo odhalit, která centrální banka je na trhu vždy v 8 hodin ráno východního amerického času, kdy jeden prodejní signál vždy vybere celou poptávku. To je nejlikvidnější obchod v rámci kontraktů na futures kovů.

Jaký by to byl asi šok, kdyby vyšlo najevo, že největším manipulátorem trhu se zlatem není nějaký obchodník z britského zločinného bankovního kartelu, ale centrální banky?

Nakonec je potřeba se ptát, kde je Fed? Program CME se totiž vztahuje jen na neamerické centrální banky. Jak tedy Fed vstupuje na trh, aniž by porušil zákon? Na to odpoví několik slov - investiční fond Citadel.

Zdroj: sirt.cftc.gov, Nanex, Zero Hedge

reklama
reklama