Na tohle si vzpomeňte, (nejen) až bude trh padat volným pádem

| redakce

Jste připraveni se svými financemi i na to nejhorší? Ověřte si to v následujících pěti bodech.

1. Zajistěte si pojištění, než bude pozdě

Pojišťovny mají mnohdy v investičním světě špatnou reputaci, svou rodinu ale pro případ nečekaných negativních událostí nějak zajistit musíte. Každý ví, že se pojištění snáze sjednává a je levnější, když jste mladí a zdraví, ale málo z nás si to vezme k srdci.

2. Investování je rodinná záležitost

Jste-li doma vy tím expertem na finance a investiční strategie, znamená to, že vaše drahá polovička se nemusí o nic v této oblasti starat. Co ale bude dělat se všemi hedgeovými fondy, ETF, světovými akciemi a REIT, když se vám něco stane? Myslete na takové situace dopředu a zasvěťte svého druha/družku aspoň do základů investic, aby se mohlo investování stát rodinnou záležitostí.

3. Myslete na to, proč investujete

Investujte tak, abyste měli jistotu, že je vaše rodina zajištěna. Nehazardujte zbytečně s přehnaně rizikovými investicemi a nepanikařte během tržních krachů.

4. Důležitá je diverzifikace

Diverzifikace investic omezuje rizika a je klíčovým principem investování. Pomáhá také, aby se portfolio snáze zotavilo z tržních propadů.

5. Hoďte neúspěchy za hlavu

Rozčilovat se nad ztrátami ze špatně zvolené investiční strategie nemá smysl, jen se zbytečně připravujete o energii, kterou můžete využít k nalezení něčeho lepšího, aby byly ztráty vykompenzovány. Pokud držíte z jakéhokoli důvodu ztrátovou akcii, vezměte si z toho lekci. Smiřte se s tím a posuňte se dále.

Zdroj: Financial Post

reklama
reklama