Burzovní kalendář (19. 1. - 23. 1. 2015)
|

Burzovní kalendář (19. 1. - 23. 1. 2015)

Trhy ovládne čekání na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky, od které se čeká, že zahájí evropskou formu kvantitativního uvolňování. V USA pokračuje výsledková sezóna a na pražské burze zveřejní výsledky za poslední loňské čtvrtletí jako první Unipetrol.

Investiční a ekonomický výhled

USA

19/1 až 23/1 Výsledková sezóna (Morgan Stanley, IBM, American Express, Johnson & Johnson)

19/1 Martin Luther King's Day - trhy jsou zavřené

20/1 Index cen domů (odhad leden: 58 bodů, prosinec: 57 bodů)

20/1 Projev člena Fedu Jeromeho Powella

21/1 Započatá výstavba (odhad prosinec: 1,042 milionu jednotek anualizovaně, listopad: 1,028 milionu jednotek anualizovaně)

22/1 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad: 300 tisíc nových, předchozí týden: 316 tisíc nových)

23/1 Markit index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (FLASH; odhad leden: 54 bodů, prosinec: 53,9 bodu)

23/1 Prodeje existujících domů (odhad prosinec: 5,07 milionu jednotek anualizovaně, listopad: 4,93 milionu jednotek anualizovaně)

Za uplynulý týden americké akcie oslabily. Dow odepsal 1,3 %, S&P 500 klesl o 1,26 % a Nasdaq ztratil 1,5 %. Přesto úplný závěr týdne přinesl jistou naději, když v pátek akcie prudce posílily díky růstu cen ropy.

Nový týden může ukázat, zda na trhy dorazila dlouho očekávaná korekce, nebo zda byly počáteční lednové propady jen drobnými škobrtnutími na cestě k dalšímu růstu. Od 29. prosince se index S&P 500 propadl téměř o 5 %. Na více než 10% propad se čeká už tři roky.

"Zdá se, že se medvědi pomalu probouzejí ze zimního spánku, derby s býky je ale zatím nerozhodné. Páteční návrat nad 2 000 bodů při nadprůměrném objemu obchodů je pozitivním signálem. Stále jsme ve třetím roce prezidentského funkčního období. Druhá polovina ledna bývá v těchto letech tradičně zisková, pokračování vývoje v pátečním duchu tedy podporuje sezónní vzorec. Varianta obchodování v rozpětí 2 000 až 2 100 bodů zůstává i proto pro nejbližší období nejpravděpodobnější," píše ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Objevují se však i mnohem pesimističtější výhledy. Podle Raoula Pala z Global Macro Investor by mohly krušné časy na burze teprve začít. "Šance na dlouhou a prudkou korekci je vysoká. Na trh se vrátila volatilita a lidé musejí snižovat rizikové pozice. S&P 500 se pravděpodobně propadne až k 1 800 bodům," říká.

Američtí investoři jsou pod tlakem prudce klesajících cen ropy a vlastně nevědí, zda je zlevňování této suroviny příznivé, nebo nepříznivé. Pokles cen ropy o více než polovinu totiž sice zvyšuje kupní sílu amerických spotřebitelů, zároveň ale vyvolává obavy ze zpomalení růstu globální ekonomiky. K tomu se přidal i propad cen mědi, která je považována za ukazatel světové aktivity, protože se používá ve stavebnictví a telekomunikacích. Jen za poslední týden měď zlevnila o 8 %.

K nejistotě na trzích přispělo i rozhodnutí švýcarské centrální banky zrušit minimální hladinu kurzu franku k euru, v důsledku čehož frank posílil z 1,2 EUR/CHF na 0,99 EUR/CHF.

Velkou důvěru nevzbuzují ani výsledky firem za 4Q2014. Ze 40 firem, které údaje zatím zveřejnily, sice 55 % překonalo odhady tržeb a 77,5 % odhady zisků, očekávání však byla v minulých týdnech posunuta výrazně níže.

Pokračující výsledková sezóna bude na americkém trhu v týdnu tím nejzajímavějším. Čísla o hospodaření zveřejní třeba Morgan Stanley, IBM, American Express či Johnson & Johnson. Wall Street očekává růst zisků o 3,5 %, ještě v říjnu se ale čekal 11% růst. Odhady hospodářských výsledků firem najdete ZDE.

Americkým akciím se nicméně nadále dostává podpory od významných finančníků a ekonomů z celého světa. Ti totiž americké akcie stále považují za největší investiční magnet. "Kyvadlo se zhouplo zpět, USA si získávají svou pozici ve světové ekonomice. Tady se oživení projeví nejsilněji," říká Jacob Frenkel, šéf mezinárodní divize JPMorgan Chase, který se již od poloviny 80. let účastní Světového ekonomického fóra, jež se letos bude konat od 21. do 24. ledna. Od účastníků letošního Světového ekonomického fóra v Davosu se obecně očekává upřednostňování Spojených států před rozvíjejícími se trhy, jakými jsou Rusko, Brazílie či Indie.

V pondělí zůstanou americké trhy kvůli státnímu svátku zavřené, a dostupné tak nebudou žádné nové ekonomické údaje. Na makrodata ale nebude příliš silný ani zbytek týdne. Zaujmou snad jen údaje z nemovitostního trhu.

Dokáží letos americké akcie to, co se jim ještě nepovedlo nikdy v historii?
Jeffreyho Gundlacha z DoubleLine Capital doporučujeme sledovat především těm, které zajímají státní dluhopisy. Ve své výroční prezentaci se ale věnoval hojně také akciím. Ty americké mají podle něj před sebou pro letošní rok jeden zajímavý milník.
Americké akcie v příštích 10 letech nepotopí ani armáda důchodců
Stárnutí generace baby boomers, lidí narozených v USA v období od druhé poloviny 40. do první poloviny 60. let minulého století, by se podle očekávání mělo negativně projevit i v cenách amerických akcií. Obecně totiž platí, že s rostoucím věkem investorů se snižuje podíl akcií v jejich investičních portfoliích. V dalších zemích ale vztah mezi stárnutím populace a cenami akcií příliš silný není, a tak to nakonec možná ani s americkými akciemi nebude až tak horké.
Investiční poznatky od legend, které experti neberou na lehkou váhu
Jaké časem prověřené investiční rady ohledně rizika od legendárních investorů využívají profíci na trhu?
Akcie: Zajímavosti ze současného vývoje, které by vám neměly uniknout
Americké akcie mají za sebou nevydařený začátek roku. Podle části komentářů je to dobré znamení, ostatní zdůrazňují významná rizika. Co zajímavého nabídly první obchodní seance s číslem 2015 v popisu?
10 věcí, které se stávají před finanční krizí a dějí se právě teď
Pokud nevěříte, že se blíží další finanční krize, měli byste si přečíst tento článek. Děje se totiž přesně to, co předcházelo krizi v roce 2008.

Evropa

19/1 až 23/1 Výsledková sezóna (Unilever, SAP)

20/1 Německo - index cen výrobců (odhad prosinec: -0,4 % meziměsíčně a -1,4 % meziročně, listopad: 0 % meziměsíčně a -0,9 % meziročně)

20/1 Německo - index ekonomické nálady ZEW (odhad leden: 40 bodů, prosinec: 34,9 bodu; hodnocení současné situace - odhad leden: 13 bodů, prosinec: 10 bodů)

21/1 Spojené království - změna počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti (odhad prosinec: -24 tisíc, listopad: -26,9 tisíc)

21/1 Spojené království - ILO tříměsíční míra nezaměstnanosti (odhad listopad: 5,9 %, říjen: 6 %)

21/1 Spojené království - zveřejnění zápisu z jednání centrální banky

22/1 Itálie - maloobchodní tržby (odhad listopad: +0,1 % meziměsíčně, říjen: 0 % meziměsíčně)

22/1 Zasedání ECB - banka bude rozhodovat o nastavení měnové politiky, očekává se zavedení QE

22/1 Eurozóna - index spotřebitelské důvěry (odhad leden: -10,5 bodu, prosinec: -10,9 bodu)

23/1 Francie - index nákupních manažerů ve výrobě a službách (FLASH; odhad leden: výroba 48 bodů a služby 50,9 bodu, prosinec: výroba 47,5 bodu a služby 50,6 bodu)

23/1 Německo - index nákupních manažerů ve výrobě a službách (FLASH, odhad leden: výroba 51,7 bodu a služby 52,5 bodu, prosinec: výroba 51,2 bodu a služby 52,1 bodu)

23/1 Eurozóna - index nákupních manažerů ve výrobě a službách (FLASH, odhad leden: výroba 51 bodů a služby 52 bodů, prosinec: výroba 50,6 bodu a služby 51,6 bodu)

23/1 Spojené království - maloobchodní tržby bez automobilů (odhad prosinec: -0,7 % meziměsíčně a +3,3 % meziročně, listopad: +1,7 % meziměsíčně a +6,9 % meziročně)

Evropské akcie mají za sebou silný týden s růsty okolo 5 %, vše ale směřuje k rozhodujícím lednovým událostem nejen pro evropské trhy.

Týden bude nabitý významnými informacemi. Pozornost investorů se v první řadě zaměří na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky, které by mohlo přinést očekávané evropské kvantitativní uvolňování. "Jeho absence by mohla trhy znervóznět a podpořit euro. I poslední kroky švýcarské centrální banky ale zvyšují pravděpodobnost, že k zahájení QE dojde," říká Milan Vaníček z J&T Banky.

Ostatně v očekávání QE se nesl už uplynulý týden, kdy evropské trhy rostly. Britský akciový index FTSE 100 přidal 0,78 % na 6 550,27 bodu, německý DAX vzrostl o 5,38 % na 10 167,77 bodu a francouzský CAC 40 zpevnil o 4,88 % na 4 379,62 bodu. Jednotný evropský index DJ EuroStoxx 50 od pondělí do pátku přidal 5,24 % na 3 202,24 bodu.

"Jedinou věcí, která bude v týdnu rozhodovat, bude zasedání ECB," říká Mark Luschini z Janney Montgomery Scott. Trh přitom očekává velmi masivní QE ve stylu USA a Japonska. Pokud ho trhy dostanou, čeká se prudký růst. Pokud však bude QE v Evropě nedostatečné, nebo zatím nepřijde vůbec, bude to pro investory velké zklamání. Možnost, že bankéři počkají například na výsledky řeckých voleb, není nevýznamná.

"Je značně pravděpodobné, že ECB něco oznámí, vysoce nejistý je ovšem rozsah, časování a přesná struktura případné akce. Všechny tyto parametry mohou velmi výrazně ovlivnit reakci trhu. Podle našeho názoru se od ECB dá nejspíše očekávat, že jako obvykle zklame a nějaké peníze na trh sice dodá, ale bude to málo, pozdě a tentokrát ještě možná s nějakým nevhodným omezením," míní analytici z České spořitelny.

Druhou událostí klíčovou pro eurozónu pak budou právě nedělní volby v Řecku. Výhra levicové koalice SYRIZA by mohla způsobit tlak na euro, potažmo na všechna evropská aktiva. "V tomto případě jsme však spíše optimisty a očekáváme potvrzení současné koalice. Náš základní scénář je spuštění evropského QE či jeho oznámení společně s načasováním a výhra současné vládnoucí strany v řeckých volbách. Pokud se tento scénář naplní, jsme ohledně evropských akcií naladěni pozitivně," říká Vaníček.

Z makrodat zaujme v Německu index ZEW, kde se čeká zlepšení v obou kategoriích, a předběžné indexy nákupních manažerů ve významných evropských zemích.

Co čeká od nového týdne makléř z brokerjetu ČS Martin Loos?

Euro vůči dolaru v týdnu prudce oslabilo a krátce se dostalo až pod 1,15 EUR/USD. Poté sice došlo ke korekci nad tuto úroveň, ale i tak je posun stále výrazný. "Tento týden bude vše záležet na ECB, ale pro euro to stále nevypadá dobře. Německý desetiletý výnos stagnuje, protože už skutečně nemá příliš prostoru pro pokles, zato jeho americký kolega se dostal až k 1,8 %, tedy na úroveň, ze které začal růst poté, co Ben Bernanke oznámil plán konce kvantitativního uvolňování," píší analytici z České spořitelny v týdenním výhledu. "Vzhledem ke stavu americké ekonomiky jde o hlavolam na druhou."

A ještě k tomu, že německý 10letý vládní výnos už nemá kam klesat. Ten švýcarský je v mínusu, takže to nemusí být tak úplně pravda. Zlato se také chová, jako by se blížil konec světa, jeho cena tedy roste, přestože dolar posiluje (což je značně neobvyklé). Ropa se zatím stabilizovala lehce pod 50 USD za barel, což může naznačovat tvorbu cenového dna, ale nemusí.

Asie

20/1 Čína - HDP za 4Q2014 (odhad: +7,2 % meziročně a +1,7 % mezikvartálně, 3Q2014: +7,3 % meziročně a +1,9 % mezikvartálně)

20/1 Čína - průmyslová výroba (odhad prosinec: +7,4 % meziročně, listopad: +7,2 % meziročně)

20/1 Čína - maloobchodní tržby (odhad prosinec: +11,7 % meziročně, listopad: +11,7 % meziročně)

23/1 Japonsko - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (prosinec: 52 bodů)

23/1 Čína - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (prosinec: 49,6 bodu)

Proč Grexit není pro Řecko řešením
Džin byl opět vypuštěn z láhve. Evropa diskutuje o tom, že by Řecko mohlo opustit euro. A vede se samozřejmě debata o tom, zda to Řecku pomůže a zda se nákaza rozšíří i do dalších zemí.
Když šokujícím předpovědím na celý rok stačí dva týdny
Saxo Bank stejně jako každý rok i v závěru toho loňského vydala deset šokujících předpovědí na rok 2015. Některé z nich se ale již v půlce ledna začínají přibližovat realitě.
Řecko: Co by znamenalo vítězství levicové koalice SYRIZA pro euro?
Celá eurozóna napjatě očekává výsledky řeckých parlamentních voleb 25. ledna, které mohou být důležité pro další vývoj společné evropské měny. Jaký vliv na euro by měla vláda Koalice radikální levice a co by znamenala pro věřitele, kterým Řecko dluží 240 miliard eur? Otázky pro analytika z České spořitelny Ľuboše Mokráše.
Antonín Rusek (Susquehanna University): Evropa potřebuje kapitálovou unii, bez ní v inovacích USA dožene jen těžko
Americká ekonomika roste rychleji než ta v Evropě, a to zejména díky pružnějšímu trhu práce a schopnosti inovovat. O obojím se v Evropě dlouho a hlasitě mluví, zatím se ale v těchto oblastech nic převratného neděje. V případě inovací tak nadále chybí kapitál, který by nové a z definice riskantní myšlenky podpořil. V pořadu Alter Eko na Rádiu BBC právě o tom diskutovali ekonom z Mendelova evropského centra Lubor Lacina a profesor na Susquehanna University v Pensylvánii Antonín Rusek.

Česká republika

23/1 Unipetrol - hospodářské výsledky za 4Q2014

Domácí index PX zakončil uplynulý týden na 949,05 bodu, což znamenalo růst o 0,28 %.

Nejvíce se propadly akcie NWR, které oslabily o 8,3 % na 0,44 Kč. Uhelná skupina zveřejnila předběžné údaje o těžbě za 4Q2014. Celková těžba za minulý rok dosáhla 8,6 milionu tun a prodej 8,3 milionu tun, což je méně než snížený cíl 8,75 až 9 milionů tun. "Již objem těžby za prvních 9 měsíců roku naznačoval, že splnění celoročních cílů bude výzvou," říká Milan Vaníček z J&T Banky.

Nejvíce se naopak dařilo akciím Stock Spirits (+2,8 % na 85,35 Kč), které tak mírně korigují předchozí výrazný propad. Druhým vítězem uplynulého týdne byla Komerční banka (+0,5 % na 4 770 Kč), u které podle Vaníčka ke konci týdne po několika dnech skončil prodejní tlak ze strany většího zahraničního investora.

Na pražské burze začíná výsledková sezóna tradičně petrochemickou společností Unipetrol. "Dosavadní provozní údaje ukazují na solidní kvartál, který by se měl projevit v kladném zisku EBITDA kolem 2 miliard korun. Očekáváme, že pozitivní data by mohla být podporou pro obchodování," říká Vaníček.

Česká koruna vůči euru koncem týdne posílila ze svého téměř šestiletého minima (mírně pod 28,50 EUR/CZK) zpět pod 28. Jedním z hlavních důvodů byl komentář guvernéra ČNB Singera, podle kterého nebude ČNB reagovat na klesající ceny ropy a potravin (hlavní faktory probíhajícího dezinflačního vývoje v ČR) dalším uvolněním měnových podmínek, tedy posunutím současného kurzového závazku nad 27 EUR/CZK.

Na rozdíl od ostatních regionálních měn koruna nereagovala na překvapivé zrušení režimu devizových intervencí švýcarskou centrální bankou. Zlotý stejně jako maďarský forint v reakci na krok SNB vůči euru oslabily, forint dokonce spadl na historicky nejnižší hodnotu (rostoucí obavy, že by prudké posílení švýcarského franku mohlo mít s ohledem na nezanedbatelné množství půjček ve švýcarské měně - případ především polských hypoték - významnější negativní makroekonomické dopady).

"Výnosy 10letých českých vládních bondů zůstanou pod tlakem," míní Česká spořitelna. Z domácích faktorů je budou nadále tlačit níže především přetrvávající přebytek likvidity v českém bankovním sektoru, omezená emisní aktivita ministerstva financí a klesající inflace. Z těch zahraničních to bude rostoucí pravděpodobnost zahájení odkupů vládních bondů Evropskou centrální bankou.

Spoléháte s kurzem koruny na ČNB? Podívejte se na Švýcary!
ČNB říká, že se exportéři nemusejí zajišťovat. Kurz koruny jim přece hlídá právě národní banka, poslední dny navíc přinesly hodně úvah o nové intervenci. Jenže nic nemusí být jisté. To, co se stalo ve čtvrtek ve Švýcarsku, se může lehce přihodit i v ČR. Pak jdou všechny předpoklady do háje.
Pavel Kysilka (Česká spořitelna): Koruna bude dlouhodobě posilovat, můžeme si na to ale počkat klidně rok
Česká koruna překvapila v posledních dnech výrazným oslabením. Co si o kurzu české měny a chování ČNB myslí předseda představenstva České spořitelny Pavel Kysilka?
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Kolaps české koruny
Česká koruna na začátku roku 2015 oslabila na mnohaletá minima vůči dolaru i euru. Dění kolem naší měny jsme sledovali živě.
Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy…
Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy…
včera v 22:30

Americké akcie v pátek mírně zlevnily, za celý týden se hlavní indexy na směru neshodly

Akcie na trzích ve Spojených státech v pátek uzavřely se ztrátami, podepsal se na nich především slabý výsledek...
Shrnutí obchodování v USA Americké akcie
Wells Fargo musí znovu přijmout propuštěného whistleblowera
včera v 21:39

Wells Fargo musí znovu přijmout propuštěného whistleblowera

Americká banka Wells Fargo musí zaplatit pokutu 575 000 dolarů a znovu zaměstnat propuštěného whistleblowera. Úřad...
Americké banky
Reuters: Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek
včera v 21:29

Reuters: Krachující Alitalia dostala deset nezávazných nabídek

Krachující italská letecká společnost Alitalia obdržela deset nezávazných nabídek k převzetí. Agentuře Reuters to...
Itálie Doprava
S&P naznačila zlepšení řeckého úvěrového ratingu
včera v 19:25

S&P naznačila zlepšení řeckého úvěrového ratingu

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek změnila výhled hlavního řeckého úvěrového hodnocení ze...
Řecko PIIGS Rating
S&P Česku znovu potvrdila hlavní úvěrové ratingy
včera v 18:29

S&P Česku znovu potvrdila hlavní úvěrové ratingy

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) v pátek znovu potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České...
Česká ekonomika Česká republika Rating
Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá…
Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá…
včera v 18:00

Evropské burzy v pátek výrazně klesly, za celý týden odepsaly necelá dvě procenta

Evropské akcie uzavřely týden v červených číslech, když posilující euro stáhlo do mínusu přední evropské exportéry....
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
Koruna k euru zpevnila na novou nejsilnější úroveň od intervencí
včera v 17:32

Koruna k euru zpevnila na novou nejsilnější úroveň od intervencí

Česká měna v pátek uzavřela obchodování na nové nejsilnější úrovni k euru od začátku měnových intervencí v roce 2013....
Česká koruna EUR/CZK USD/CZK
Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu
Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu
včera v 17:05

Bank of America bude mít po brexitu základnu pro EU v Dublinu

Americká bankovní dvojka Bank of America přesune svou základnu pro služby klientům v zemích Evropské unie po odchodu...
Bank of America Spojené království Americké banky
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX…
Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX…
včera v 16:45

Pražská burza v pátek klesla, za celý týden však podle indexu PX zpevnila o 0,4 %

Pražská burza v pátek nenavázala na čtvrteční ziskovou seanci, index PX klesl o 0,45 % na 1 004,19 bodu. Dolů burzu...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Investoři nabídli 2,9 miliardy GBP za platební firmu Paysafe
včera v 16:20

Investoři nabídli 2,9 miliardy GBP za platební firmu Paysafe

Globální společnosti soukromého kapitálu Blackstone a CVC Capital Partners nabídly britskému zprostředkovateli...
Fúze a akvizice Spojené království Internet
Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů
Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů
včera v 16:02

Spiegel: VW, BMW a další se domlouvaly na cenách komponentů

Německé automobilky Volkswagen, BMW, Audi a Porsche se zřejmě domlouvaly na koordinovaném přístupu k dodavatelům a...
Volkswagen BMW Německo
Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC
Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC
včera v 15:19

Americký Schlumberger koupí většinový podíl v ruské EDC

Americká společnost Schlumberger, která je největším světovým poskytovatelem služeb těžařům ropy, se dohodla na...
Spojené státy americké (USA) Americké akcie Rusko
Ze světa investičních doporučení (21. července)
včera v 15:00

Ze světa investičních doporučení (21. července)

Které akcie si v pátek vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč
Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč
včera v 14:45

Český státní dluh v pololetí stoupl o 175 miliard na 1,79 bilionu Kč

Český státní dluh se v prvním pololetí zvýšil o zhruba 175 miliard korun na 1,789 bilionu Kč. Za růstem je prodej...
Česká republika Zadlužení Česká ekonomika
Kanada: Maloobchodní tržby v květnu stouply o 0,6 %
včera v 14:35

Kanada: Maloobchodní tržby v květnu stouply o 0,6 %

Kanadské maloobchodní tržby se v květnu meziměsíčně zvýšily o 0,6 % po růstu o 0,7 % v dubnu (revidováno z +0,8 %)....
Kanada Maloobchod Tržby
Kanada: Index spotřebitelských cen v červnu podle očekávání meziročně…
včera v 14:30

Kanada: Index spotřebitelských cen v červnu podle očekávání meziročně vzrostl o 1 % (květen: +1,3 %)

Inflace v Kanadě v červnu klesla na 1 % z 1,3 % v květnu. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny snížily o 0,1 % po růstu...
Kanada Inflace
ECB: Počet padělků eurobankovek zůstal v pololetí nízký
včera v 14:14

ECB: Počet padělků eurobankovek zůstal v pololetí nízký

V prvním pololetí bylo staženo z oběhu 331 000 padělaných eurobankovek. To je o šest procent méně než v předchozích...
Euro ECB
Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD
Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD
včera v 13:58

Reuters: China Unicom má slíbeno od investorů 12 miliard USD

Zájem o investici do čínského státního mobilního operátora China Unicom projevilo několik velkých technologických...
Čína Technologie Investice