Velký býk se nechystá hodit ručník do ringu. Letos čekám další rally světových akcií, tvrdí
|

Velký býk se nechystá hodit ručník do ringu. Letos čekám další rally světových akcií, tvrdí

Fakt, že letos evropské akcie svým výkonem zatím předčily ty americké, není znakem slabosti amerického akciového trhu. Naopak to pro investice v USA může znamenat čerstvý vítr do plachet, uvedl pro CNBC neochvějný optimista posledních let Thomas Lee, zakladatel Fundstrat Global Advisors a dříve stratég JPMorgan. Na jeho pozitivním výhledu pro akcie nic nemění ani jejich silný únorový výkon.

Býčí trh Světové akcie Investiční a ekonomický výhled Evropské akcie Americké akcie

"Rally akcií v Evropě je podle mě významným býčím signálem," uvedl Lee pro CNBC. "Podle mě to neznamená, že rally v USA nebude pokračovat. Růst bude podle mě letos globální."

Evropské firmy jsou více zaměřené exportně a mezinárodně. Růst v Evropě by tak podle Leeho měl být silnější než v USA. V době očekávaného poklesu hodnoty eura nic překvapivého.

Aktuálně se stratégovi líbí i výkon jednotlivých akciových sektorů v Americe. Ke slovu se svým růstem hlásí cykličtější odvětví, naopak například síťové služby (utility), které loni patřily k nejsilnějším segmentům na americkém trhu, letos zaostávají.

Akciová rally trvá již šest let. Thomas Lee zatím na trhu nevidí dvě důležité předzvěsti, či dokonce podmínky, které ukázaly na obrat trendu ve třech předchozích případech podobně dlouhých a silných růstů cen akcií.

Zaprvé, výnosová křivka amerických dluhopisů se na dlouhém konci otočila. Dlouhodobé dluhopisy byly tedy méně výnosné než ty krátkodobější. To dnes neplatí.

Zadruhé, investice v ekonomice stouply na 27 % HDP. Nyní se drží na jen zhruba 23 % HDP, v "zásobníku" tedy stále jsou náboje za zhruba 600 miliard USD. "Podle mě tedy současný býčí trh ještě má z čeho žít," uzavřel Lee.

Zdroj: CNBC
09:52

Škoda Praha, dceřinka skupiny ČEZ, se ocitla v hledáčku japonsko-indonéské Nikko Securities Indonesia

O firmu Škoda Praha, dceřinou společnost energetické skupiny ČEZ, se údajně zajímá japonsko-indonéská společnost...
ČEZ Energetika Fúze a akvizice