Akciové příležitosti: Kde je zajímavý prostor pro růst, a kde by si investoři měli dát pauzu?
|

Akciové příležitosti: Kde je zajímavý prostor pro růst, a kde by si investoři měli dát pauzu?

Uplynulý týden byl pro světové akciové trhy úspěšný. Ve světle začínající výsledkové sezóny v USA se jako relativně atraktivní ukazuje americký akciový trh, některé další světové indexy naopak ukazují na aktuální překoupenost.

Světové akcie Akciové tipy Americké akcie

V rámci indexu Dow se do do překoupeného teritoria (na základě statistických odchylek od 50denního průměru ceny akcie - pozn. red.) posunuly v podstatě jen Nike a UnitedHealth Group. Řada firem se díky posílení za poslední týden pouze posunula z přeprodaných úrovní (United Technologies, Intel nebo 3M). Mnoho dalších se relativně nikam neposunulo, což před začínající výsledkovou sezónou celkem dává smysl - investoři se teprve "chystají do boje".

Bespoke Dow 30

Celkově jsou ale americké akcie z hlediska aktuální přeprodanosti a překoupenosti atraktivnější než řada jiných trhů. Především čínské a hongkongské tituly jsou na velice "drahých" úrovních, překoupené jsou i trhy v Japonsku, Rusku nebo Indonésii. Je ale potřeba mít na paměti, že u ETF sledujících neamerické trhy denominovaných v dolarech může někdy i velká část změny relativní "hodnoty" připadat na vývoj kurzu místních měn v páru s americkým dolarem.

Bespoke ETF
Zdroj: Bespoke Investment Group
před hodinou

Škoda Praha, dceřinka skupiny ČEZ, se ocitla v hledáčku japonsko-indonéské Nikko Securities Indonesia

O firmu Škoda Praha, dceřinou společnost energetické skupiny ČEZ, se údajně zajímá japonsko-indonéská společnost...
ČEZ Energetika Fúze a akvizice